Ticketmaster'dan NFT bilet hamlesi

Amerika Birleşik Devletleri’nin öncü bilet firmalarından Ticketmaster, LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanında, NFT biletleme araçları konusunda tecrübeli mühendisler aradığını belirtti.

Son zamalarda düşüş trendini sürdürse de, NFT'ler birçok kullanım alanıyla markaların pazarlama faaliyetlerinde önemli bir araç haline geldi. Kısa sürede oldukça popüler hale gelen NFT'ler için markalar, yeni kullanım alanları yaratmanın peşindeler. Açılımı "Non-fungible Token" yani "Değiştirilemez Token" olarak ifade edilen NFT'lerin öne çıkan özelliği, başka bir eşi daha bulunmayan dijital varlıklar olmaları. NFT'lerin bu özelliği markalar için, pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilecek yeni yollar anlamına geliyor. Amerikan bilet satış ve dağıtım şirketi olan Ticketmaster, yakın zaman önce verdiği bir iş ilanıyla, NFT tabanlı projelerini büyütmeyi amaçladığını işaret etti.

ticketmaster

Halihazırda NFT’ler için biletleme hizmeti sunan Ticketmaster, bu aladaki faaliyetlerini genişletmeyi amaçlıyor. Firma, LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanında NFT biletleme araçları konusunda tecrübeli mühendisler aradığını belirtti. Bu durum, konser, tiyatro, maç gibi birçok etkinlik biletinin fizikselin yanında NFT olarak sunulabileceğini de gösteriyor. Aslına bakarsanız, fiziksel biletler de kişiye özgüdür ve içinde sizin kişisel bilgilerinizi taşır. 

Biletlerinizin NFT olarak değerini belirleyecek etkenler arasında, biletin hangi etkinliği temsil ettiği ve sizin tanınırlığınız yer alıyor. Örneğin, dört yılda bir düzenlenen bir festivalin etkinlik bileti, sıradan bir futbol maçı biletinden daha değerli olacaktır. Diğer yandan, sizin kim olduğunuz ve tanınırlığınızın NFT biletinizin değerini belirleyecek önemli etkenler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir