THY'nin dikkat çeken yeni reklam filmi yayında

THY'nin geçtiğimiz günlerde yayınlanan reklam filminin yüzü Amerikalı Youtuber Zach King oldu.

Türk Hava Yolları’nın yeni reklam filmi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. TikTok’ta 67 milyon abonesi olan içerik üreticisi Zach King ile işbirliği içinde çekilen reklam filmi hem beğenileri hem de eleştirileri topladı.

Reklam filminde Zahc King ile arkadaşının uçakta cam kenarına oturabilmek için verdikleri mücadele konu alınıyor. THY’nin bu mücadeleyi eğlenceli ve seyir zevki yüksek bir şekilde aktarmayı başardığı ise yapılan yorumlar arasında.

Reklam hakkında sosyal medyadan gelen yorumlara incelediğimizde belli bir kesimin çok beğenirken belli bir kesimin ise reklamı belli bir şey ifade etmediğine yönelik eleştirdiğini görebiliriz.

THY temposu azalmayan bir yapım ortaya koymayı başaran reklam filmini izlerken sıkılıp yarıda bırakmak sürükleyicilik açısından pek mümkün değil. Diğer bir taraftan, reklam filmi İstanbul Havalimanı'nın modern mimarisini yansıtabilmiş. 

Yapım ne kadar THY’nin reklam filmi gibi lase edilse de, çekilmesinin asıl sebebinin İstanbul Havalimanı'nı tanıtmak olduğunu söyleyebiliriz.

thy'nin-yeni-reklam-filmi-yayinlandi-begeniler-ve-eleştiriler-2

Öte yandan reklam filminin izleyicilere aktardığı net bir mesaj olmaması bir eksiklik olarak görülebilir. Sosyal medyada kullanıcıların paylaştığı yorumlara bakarsak çoğu kişinin reklam filmini izledikten sonra, neyi anlatığı konusunda emin olamadıklarını görüyoruz; ki reklamda akılda kalıcılık oldukça önemli bir unsurken.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Reklam filmimiz hem Türk Hava Yolları marka özümüzü hem de aktarma noktamız olan İstanbul Havalimanı'nın ihtişamını eğlenceli bir şekilde yansıtıyor.” açıklamasında bulunması, THY bu reklam filminde birçok özelliği anlatmak istediğini gösteriyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir