Threads'in logosu da mı çalıntı?

Threads, şimdi de çalıntı logo iddiasıyla karşı karşıya.

Geçtiğimiz hafta kullanıma sunulan ve Threads'in kullanıcı sayısı 100 milyon kullanıcıyı geçti. O günden bu güne kadar olumlu olumsuz bütün eleştrilerin hedefinde olan Threads, şimdi de çalıntı logo iddiasıyla karşı karşıya.

Son olarak Twitter'ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açılan Threads hakkında Reddit’te bir kullanıcı, logosunun çalıntı olduğuna dair bir iddiada bulundu. Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyet haklarını sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullandığını iddiasıyla davası süren Threads'in logosunun ise Alman ilaç şirketi apotheken.de'ye ait olduğu söyleniyor.

Reddit'te başlayan ve diğer mecralara da sıçrayan iddianın ardından kullanıcılar, Meta'nın Twtitter'ı kopyaladığı gibi logosunun da çalıntı olmasına ihtimal verdiklerini dile getiren paylaşımlarda bulundu. Tabii henüz taraflardan bir açıklama gelmese de  Twitter'ın ardından Alman ilaç şirketi  apotheken.de'nin Threads'e dava açıp açmayacağı merak konusu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir