The Sandbox’ın Instagram hesabı ele geçirildi!

Popüler 'metaverse' oyun platformu The Sandbox'ın Instagram hesabı ele geçirildi.

Geçtiğimiz gü, popüler 'metaverse' oyun platformu The Sandbox'ın Instagram hesabı hacklendi. Yaşanan gelişmenin ardından, platformun Kurucu Ortağı ve COO'su Borget Sebastien, resmi twitter hesabı üzerinden, kullanıcıları uyardığı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Instagram hesabımız, 2FA ve aldığımız birçok önleme rağmen 1 saat önce ele geçirildi. Bunu çözmesi için @instagram'a bildirimde bulunduk. The Sandbox Instagram hesabı biyografisindeki yeni bağlantıya veya sahte "Sezon 4 Çekilişi"ne tıklamayın. Dikkatli olun." ifadeleri yer aldı. 

Yaşanan gelişmenin ardından platform, resmi twitter hesabından, Instagram hesabının geçici süreliğine devre dışı bırakıldığını ve The Sandbox ekibinin, hesabı kurtarmak için aktif olarak çalıştığını belirtti.

The Sandbox ekibi hesabın kontrolünü tekrar ele geçirdi

Yaşanan saldırının ardından Instagram'la iletişime geçen The Sandbox ekibi, hesabın kontrolünü tekrar ele geçirmeyi başardı. Hesabın kurtarılmasının ardından, Twitter hesabı üzerinden kullanıcıları bilgilendiren Borget Sebastien, "Instagram hesabı kurtarıldı. Hacker, hesabımızı kullanarak Bored Apes Yacht Club NFT'lerini kiralamaya çalıştı. Biz asla dm yoluyla kullanıcılarımıza bunu sormayız ve dolandırılmaya çalışılan kullanıcıları bilgilendirmek için onlarla iletişime geçtik" ifadelerini kullandı. The Sandbox ayrıca; "www.sandbox.game" dışındaki hiçbir bağlantıda çekilişler, deneme sürümüne erişim veya özel indirimler sunmadıklarının belirtti.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir