The Hammers Awards 2021'in jüri kadrosu tamamlandı

Bu yıl yüz yüze gerçekleşecek olan Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards, yenilenen ve değişen kategorileriyle 26 Ekim'de Wyndham Grand İstanbul Levent'te sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl The Hammers Awards'te, birinci olan ekibin yanı sıra ikinci ve üçüncü olan pazarlama ekipleri de ödül alacak. Birinci olan ekip altın ödülün sahibi olurken ikinci olan ekibe gümüş, üçüncü olan ekibe ise bronz ödül takdim edilecek.

Marketing Meetup 'a konumlanacak olan The Hammers Awards bu yıl, 3 ana kategori etrafında şekillenen 41 alt kategoriden oluşuyor. Şirketlerin hem kanal bazlı, hem sektörel bazlı hem de özel kategori bazlı olarak başvurularını gerçekleştirebilecekleri The Hammers Awards'un bu yılki jüri kadrosuna ise sektörden değerli isimleri konuk oluyor.

[video width="1920" height="1080" mp4="https://pazarlamasyon.com/wp-content/uploads/2021/08/VTD183_PazarlamasyonTheHammers_Draft02.mp4"][/video]

Dilerseniz The Hammers Awards'un bu yıl jüri kadrosunda yer alacak isimleri yakından tanıyalım...

Aslı Özen Turhan (Ülker, CMO)

İş hayatına 2004 yılında Ülker Çikolata iş biriminde Marka Müdür Yardımcısı olarak başlayan Aslı Özen Turhan, 2004-2014 yılları arasında aynı iş biriminde Marka Müdürü, Pazarlama Müdürü, Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Bu süre boyunca tüketicilerin zihninde ve kalbinde güçlü yeri olan çok sayıda ikonik markanın pazarlama süreçlerini yönetti, başarılı yeni ürün ve marka lansmanlarıyla kategorilerin büyümesine katkı sağladı. 2019 yılında Ülker Pazarlama Lideri olarak tüm atıştırmalık kategorilerinin sorumluluğunu üstlenen Turhan, 2020 yılı başından bu yana Ülker CMO’luğu görevini yürütüyor. Atıştırmalık kategorisindeki tüm Ülker markalarının; Türkiye pazarındaki gücünü artırmak için pazarlama stratejilerinin belirlenmesi, güçlü markaların pazarlama süreçlerinin yürütülmesi, yeni marka ve inovasyonlarla kategorilerin büyütülmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Kariyeri boyunca pek çok eğitim ve seminere katılan Turhan, 2012 yılında Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen "Genç Pazarlamacılar İçin Cannes Yaratıcılık Akademisi (Cannes Creative Academy for Young Marketers)" eğitimine, 2016 yılında Linkage'in Liderlik Pusulası eğitim programına,  2018 yılında ise University of Texas at Austin’de gerçekleştirilen “Global Dünyada Liderlik” eğitimlerine katıldı.

Barış Sönmez (Yemeksepeti, CMO)

Yaklaşık 10 yıl boyunca Danone’de Tikveşli, Danone Doğal ve Danette markalarını yöneten Barış Sönmez, Danone’deki son 2 yılında satış departmanında ev dışı satış kanalının kurulması ve geliştirilmesi konusunda çalışmalarda bulunduğu Alternatif Satış Kanal Müdürlüğü görevini  üstlendi.

2011 yılından bu yana Yemeksepeti’nde CMO’luk görevinde bulunan Barış Sönmez, temel olarak Yemeksepeti markasının konumlandırması ve kullanıcı bazının genişlemesinden sorumlu olarak görev yapmakta. Yemeksepeti’nde gerçekleştirdiği projeler Kristal elma, Altın Effie, Mixx gibi bir çok ödüle layık görülen Barış Sönmez, 2014’ten bu yana da Capital dergisinin gerçekleştiği “Türkiye’nin En Başarılı 30 Pazarlama Yöneticisi” araştırmasında her yıl üst basamaklarda kendine yer buldu. Barış Sönmez, özellikle veriye dayalı pazarlama, kişiselleştirilmiş kampanyalar, dijital pazarlama ve sosyal medya projeleriyle ön plana çıkan Yemeksepeti’ndeki 50 kişilik Pazarlama & Yemek.com ekiplerinden sorumlu olarak çalışmakta.

Begüm Arş Türk, (Logo Grup Pazarlama Başkanı, CMO)

Çalışma hayatına 2003 yılında başlayan Begüm Arş Türk, 2004 yılında Zorlu Moskova, Rusya operasyonlarında Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. 2007-2015 yılları arasında Turkcell’de Bireysel Satış, Ticari Pazarlama, Perakende Geliştirme ve Ürün Planlanma alanlarında çeşitli görevler aldıktan sonra Ticari Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.

 2016 yılında Logo Yazılım’a Fonksiyonel Çözümler Pazarlama Müdürü olarak katılan Begüm Arş Türk, 2019 yılında Logo Yazılım Türkiye Pazarlama ve Sadakat Yönetimi Direktörü olarak atandı. Pazarlama ürün yönetimi süreçlerinin yapılandırılması, çözümlerin go-to-market süreçlerinin uçtan uca yönetimi, müşteri odaklı, stratejik pazarlama planlarının oluşturulması ve hayata geçirilmesinin liderliğini üstlendi. Bu görevleriyle birlikte müşteri segmentasyonu yapılanmasının ürün odaklı modelden gelir ve değer odaklı modele dönüştürülmesine, rekabet ve karlılık odaklı fiyatlandırma stratejilerinin uygulanmasına, müşterilerin ve iş ortaklarının sesini dinleyen pazar ve saha araştırmalarının yürütülmesine ve Logo ekosistemi ile bağları kuvvetlendirecek gelişim projelerine liderlik etmiştir. Aralık 2020 itibarıyla Pazarlama Grup Başkanı olarak görevini sürdüren Türk aynı zamanda Logo Grup Komitesi üyesi.

Binnaz Uludağ Yiş ( Doğuş Otelcilik ve Perakende, Deneyim ve Pazarlama Direktörü)

Binnaz Uludağ Yiş Ağustos 2020 itibariyle, Doğuş Yeme-İçme, Turizm & Perakende Grubunun Pazarlama ve Misafir Deneyiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta.

Yaklaşık 13 yıl boyunca Turkcell’de marka yönetimi ve pazarlama iletişim stratejilerinin oluşturulmasında rol oynayan Binnaz Uludağ Yiş, müşteri bağlılığı ve deneyimi başta olmak üzere farklı yönetsel rollerde görev aldı ve çok sayıda kıymetli markanın pazarlama süreçlerini yönetti. Şirketin dijital ürün ve servisler ekseninde yürüttüğü dönüşüm ekiplerine liderlik eden Yiş, 2019 yılında Amazon’un Türkiye organizasyonuna katılarak dijital ürün ve servis portföyünden sorumlu Kıdemli Kategori Müdürü rolünü üstlendi.

Burcu Mungan (Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Pazarlama İletişimi Direktörü)

Kariyerine Schneider Electric’te Proje Sorumlusu olarak başlayan Mungan, 2011 yılında Pazarlama İletişimi Uzmanı görevine atandı ve aynı dönemlerde Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 2014-2016 yılları arasında Pazarlama İletişimi Yöneticisi olarak şirketin farklı iş birimlerinin marka ve iletişim stratejilerinden sorumlu oldu ve şirketin “Genç Liderler” programına dahil olarak çok sayıda eğitim alma fırsatı yakaladı. 2017 yılında Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü olarak atanarak, şirketin dijital dönüşüm yolculuğunda, marka konumlandırma ve talep yaratma stratejilerinden sorumlu olan Mungan, daha sonra Orta Asya ve Pakistan bölgelerinin de sorumluluğunu üstlenerek çok sayıda başarılı projeye imza attı.

Duygu Süleymanoğlu (DİMES, Pazarlama Direktörü)

Duygu Süleymanoğlu, profesyonel yaşantısına, üniversite eğitimi devam ederken L’Oréal bünyesinde Uzun Dönemli Pazarlama Stajyeri olarak adım attı. 2008 yılında üniversiteden mezun olmasının ardından Shaya ve Hayat Kimya bünyesinde çalışan Duygu Süleymanoğlu, 2011 yılında DİMES Marka Grup Müdürü olarak göreve başladı. 2017 yılında Pazarlama Direktörü olarak atanan Duygu Süleymanoğlu, aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak da sorumluluk alıyor.

2018 yılında Business Life dergisi tarafından yapılan bir araştırma sonucunda "İçecek Sektörüne Yön Veren Kadın CMO" olarak seçilen Duygu Süleymanoğlu, Meyve Suyu ve İçecek sektörünün çatı kuruluşlarında da görev yapıyor.

Faruk Balmumcu (Sinoz, Genel Müdür Yardımcısı)

2002 yılından bu yana büyük ölçekli global firmalarda e-ticaret Direktörü olarak görev yapan Faruk Balmumcu, Şubat ayı itibarıyla Sinoz Kozmetik’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başlamıştır. İktasat eğitimini tamamladıktan sonra Marketing alanında MBA programını tamamlamış ve sonrasında sırasıyla; Otto Group, Gittigidiyor/e-bay, Lav.com.tr, Demsa Group ve Evidea’da e-ticaret Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Feza Turunçoğlu  (Vestel, Pazarlama İletişim&Perakende Paz.Grup Müdürü)

Bilkent Üniversitesinden sonra The Marmara İstanbul’da çalışmaya başladı. Sektör değişikliği yaparak sırasıyla; Cen Ajans, AlfaReklam Üssü ve Lowe İstanbul’da görev yaptı. Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başladığı Lowe’da Başkan Yardımcısı  pozisyonuna kadar yükseldi. Aynı zamanda Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.  Reklam sektöründeki deneyimini masanın diğer tarafına da yansıtmaya karar verdi, ve 2012 Aralık ayında Vestel’e geçiş yaptı. Halen Vestel’de Pazarlama İletişim & Perakende Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yapmakta.

Gül Sağır Aydın (Hopi, Consumer Business Assistant General Manager)

İş hayatına 2003 yılında British American Tobacco’da başlamasının ardından Kutas Teekanne Gıda ve Gıdasa Sabancı Gıda’da çalışan Gül Sağır Aydın, 2007  - 2016 yılları arasında Turkcell’de farklı kademelerde yöneticilik yaptı. Seramiksan ve Kiğılı’da Pazarlama Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendikten sonra Gratis’te Pazarlama ve E-Ticaretten Sorumlu Direktör ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevde bulundu.

Son olarak  Hopi’de Consumer Business’ten sorunlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Aydın; ürün yönetimi, kullanıcı deneyimi,  dijital pazarlama ve pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim, CRM, kampanya ve kanal yönetimi ve Hopishop ile tüm marketplace ve eticaret süreçleri ile tüketiciye dokunan tüm faaliyetlerinden sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Göktuğ Okan Oğuz (Monster Notebook, CMO)

Monster Notebook’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Göktuğ Okan Oğuz, bundan önce Audioteka isimli Polonya asıllı sesli kitap platformunda genel müdürlük yaptı. Ayrıca, 2010-2014 yılları arasında Anne-Bebek dikeyinde e-ticaret pazarında lider olan unnado.com’u kurdu.

Microsoft'ta yaklaşık 7 sene satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında yönetici olarak çalıştı. Microsoft'ta birçok projeye imza atan Göktuğ Okan Oğuz, gerek iş ortağı kanalı programları, gerekse müşteri tarafında tasarlanan CRM uygulamalarının hayata geçirilmesinde, satış kadrolarının oluşturulmasında ve satış kanallarının geliştirilmesinde rol aldı. Microsoft'tan Sony'e Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Göktuğ Okan Oğuz, VAIO'nun Türkiye pazarına girişini ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasını sağladı.  1,5 sene boyunca YellowPages Türkiye'de genel müdürlük yaptı ve Haziran 2010'da ayrılıp kendi girişimi olan unnado.com'u kurdu. unnado.com 4 sene içerisinde kendi alanında lider hale geldi. unnado.com’un yönetimini profesyonel bir takıma devrettikten sonra sektörün önde gelen firmalarına (Trendyol vb.) e-ticaret, dijital pazarlama, satış, strateji, şirket kültürü ve iş geliştirme konusunda danışmanlık verdi ve aynı zamanda farklı kurumlarda eticaret, dijital pazarlama, kurumsal satış, kurum kültürü, inovasyon, kurumsal girişimcilik ve girişimcilik konularında eğitim verdi.

Hazım Bumin (Vaillant, Pazarlama Direktörü)

Çalışma hayatına Mercedes-Benz Türk’te başladı, bu firmada lojistik ve satış & pazarlama departmanlarında görev aldı. Sony’de satış müdürü olarak kariyerine devam ettikten sonra kurumsal firmalardaki satış pazarlama tecrübesini dijital dünyaya taşımak adına Uber Türkiye’ye geçti ve ülke müdürü olarak görev yaptı. Uber sonrasında online restoran rezervasyonu şirketi Quandoo Türkiye’nin Genel Müdürü olarak çalıştı. Haziran 2016’da ise Pazarlama Direktörü olarak Vaillant Türkiye ailesine katıldı. 

Hazım Bumin, bu görevinde Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital ve Analtik Pazarlama, Ürün Yönetimi, Fiyatlama ve Kampanya Yönetimi, Stratejik Planlama ve Bütçe Yönetimi, Kurumsal İletişim, Müşteri Deneyimi Yönetimi, CRM ve Bağlılık Yönetimi, Dijital Dönüşüm gibi tüm bütünleşik pazarlama yönetimi faaliyetlerinden sorumlu olarak görev yapmakta.

Münir Kundakçı (Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

Münir Kundakçı, 1997 yılında İş Geliştirme Müdürü olarak Siemens Business Services’da görev aldı. Zamanın en büyük BT dış kaynak alımı anlaşmalarından birini gerçekleştirdi ve küresel bir sözleşme ile yurtdışına hizmet verilmesini sağlayarak 1.500 kişiden oluşan güçlü bir dış kaynak şirketi kurdu. 2006 yılında Küçük ve Orta Piyasalara Yönelik Çözüm ve Ortaklıklar Direktörü olarak Microsoft Türkiye ailesine katıldı. 2012 yılında Microsoft Güney Afrika’ya geçerek, bölgede Küçük ve Orta Piyasalara yönelik bulut faaliyetlerini başlattı. Şubat 2016’da Microsoft Orta Doğu ve Avrupa Barındırma ve Yönetilen Hizmetler Hizmet Sağlayıcıları Direktörü olarak atanarak karma bulut ortakları ile çalıştı. Nisan 2018’de Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Microsoft Türkiye’ye de görevini yürütmekte.

Naim Çetintürk (arabam.com, CMO)

Yaklaşık 6 yıl boyunca reklam sektöründe ulusal ve uluslararası birçok markanın pazarlama iletişimini gerçekleştirdikten sonra Doğu Avrupa’nın en büyük finansal aracı kurumu XTB ve ardından e-bebek’te Pazarlama Müdürü rollerini üstlendi. 2014 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi bünyesinde pazarlama, marka, e-ticaret ve perakende mağazacılık dersleri yanında, 2019 yılından beri İstinye Üniversitesi’den Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2'si ders kitabı olmak üzere pazarlama ve dijital pazarlama alanında 3 farklı kitabı, çeşitli yerel ve uluslararası akademik dergilerde yayımlanan makaleleri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 2020 yılında iLab Holding bünyesine katılan Çetintürk, halen arabam.com'da CMO görevini sürdürmektedir. Yerel ve uluslararası birçok pazarlama/reklam ödüllerinin yanı sıra uluslararası dijital pazarlama ve e-ticaret sertifikasyonlara sahip olup Reklam Yaratıcıları Derneği üyesidir ve arabam.com Reklamverenler Derneği temsilcisidir.

Onur Kırcı (Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı)

Çalışma hayatına 2002 yılında Citibank’ta Müşteri Temsilcisi olarak başlayan Kırcı, Allianz Türkiye Ailesi’ne 2003 yılında katıldı. Kırcı, Allianz Türkiye bünyesinde yaklaşık 15 sene çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 1 Kasım 2018 itibarıyla Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalardan sorumlu  İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Nilay Özmen (Demirören Medya, Genel Müdür Yardımcısı)

Çalışma yaşamına Advantage/Benkar A.Ş.’de Proje Yöneticisi ve Sistem Mühendisi olarak başladı. 2000-2003 yılları arasında HSBC Bank, Veri Ambarları, Müşteri Sadakati ve Kampanya Yönetimi Programları Yöneticisi ve Yazılım Mühendisi olarak çalıştı.

2003 yılında Turkcell’de Mühendislik ve Planlama Bölümünde Kıdemli Sistem Analisti olarak başlayan ÖZMEN, sırasıyla 2005-2007 yılları arasında İş Zekası Projeleri Yöneticisi, 2007-2010 yılları arasında Müşteri Yönetim, Kampanya ve Sistem Altyapı Projeleri Teknik Program Yöneticisi, 2010-2012 yılları arasında Bireysel ve Kurumsal Pazarlama bölümlerinde Sağlık ve Eğitim Ürünleri Mimarı ve Program Yöneticisi, 2012-2014 yılları arasında Yeni Teknolojiler, Bilgi Servisleri, Bulut Bilişim, Mobil Cihaz Yönetim Ürünleri Müdürü, 2014-2020 yılları arasında Kurumsal Satış Bölümünde Eğitim ve Kamu Sektörü Çözüm Mimarı ve Satış İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır.

2020-2021 tarihinde BELBİM A.Ş. Pazarlama Direktörü görevine atanarak, İstanbulkart’ın ulaşım kartından şehir yaşam kartına dönüşümünü sağlayan Özmen, 2021 Ocak  ayından itibaren Demirören Medya Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 

Pelin Çiftçioğlu  (Çelebi Gıda A.Ş ve Little Caesars Türkiye Pazarlama Direktörü)

2003 yılında Hunca Kozmetik’te Marka Yöneticisi olarak çalışan Pelin Çiftçioğlu, bu dönemde Türkiye’nin ilk genç kız deodorant markası olan SHE parfüm ve deodorant markasının lansmanını gerçekleştirdi. 2006 yılında Capital Dergisi tarafından en inovatif ürünlerden biri seçilen SHE, global rakiplerini geride bırakarak yüzde 13’lük bir pazar payına ulaştı. Sonrasında Hayat Kimya’da Bulaşık Kategorisi’nden sorumlu Marka Yöneticisi olarak görev aldı. 2012 yılı Ocak ayında Dominos Pizza’da Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayarak pizza sektörüne adımını attı. 2013 yılında Dominos Pizza’da “Acıkınca Kafan Dominos’a Gider” lansmanı ile Gümüş Effie; Turkcell Sosyal Medya ödüllerinde en iyi mikro site ödülü; Kristal Elma’da en iyi jingle kategorisinde Bronz ödül; Medicat ödüllerinde en iyi reklam jingle ödülü ve European Business Awards’ta en hızlı büyüyen şirket kategorisinde ödül aldı. 

Eylül 2016’dan bu yana Çelebi Gıda A.Ş ve Little Caesars Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görevini sürdürüyor. 

Seher Poyrazoğlu Yavuz (Shell & Turcas, Pazarlama Direktörü)

Kariyer hayatına Unilever'de Carrefour ve Migros'lardan sorumlu zincir mağazalar uzmanı olarak başladı. 2005 yılı itibarıyla Coca-Cola İçecek’e Global & Ulusal özel müşterilerden yönetici olarak geçiş yaptı. 2007-2016 yılları arasında aynı şirketin pazarlama departmanında Ulusal ve Uluslararası farklı görevler üstlendi. Shell & Turcas ailesine katılmadan önce Coca-Cola İçecek’te Azerbaycan’dan sorumlu Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2016’dan bu yana Shell Türkiye’nin Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi.

Serim Yıldırım (Anadolu Efes, Pazarlama Direktörü)

Kariyerine 1997 yılında Anadolu Efes’te önce İzmir satışta, sonrasında da İstanbul’da Araştırma Uzmanı olarak başladı. 1998 - 2006 yılları arasında Pazarlama departmanında Efes markalarından sorumlu marka Müdürü olarak çalıştı.

2006 yılında Efes Bira Grubu’nda yurtdışı operasyonlardan sorumlu Pazarlama Direktörü oldu.

2008 yılı itibariyle British American Tobacco bünyesine katıldı. BAT’de Strateji, Öngörü ve Planlama departmanının ve arkasından Pazarlama departmanının yöneticiliğini yaptı. 2013-2016 yıllarında ise İngiltere merkez ofiste Dunhill Global marka ekibinde EEMEA bölgesinden sorumluydu.

Daha sonra Türkiye’ye geri döndü ve 2018 yılı Eylül ayı itibariyle yeniden Anadolu Efes ailesine, Anadolu Efes Türkiye Pazarlama Direktörü olarak katıldı.

Tarık Bayar (Reckitt Hijyen, Pazarlama Direktörü)

Reckitt Hijyen Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Tarık Bayar, Reckitt global ‘Daha Temiz Bir Dünya Yaratma’ vizyonunu; Türkiye’nin köklü ev bakım markalarından Finish başta olmak üzere sorumlu olduğu markalar ile hayata geçirerek, gelecek nesillere daha sürdürülebilir ve yaşanılabilir bir dünya bırakma misyonuna önderlik etmekte. National Geographic ve Finish ortaklığıyla 2019 yılında hayata geçirilen Yarının Suyu projesi; Türkiye’nin su stresine dikkat çekerek, özel sektör, kamu ve STK işbirliği ile ulusal çapta farkındalık yaratmayı ve su tüketimi konusunda davranış değişikliğini hedeflemekte.

Başvuruları 26 Temmuz'da başlayan ve 30 Eylül'e kadar devam edecek olan The Hammers Awards hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir