The Hammers Awards 2021'in jüri kadrosu belli olmaya başladı

Bu yıl yüz yüze gerçekleşecek olan Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards, yenilenen ve değişen kategorileriyle 26 Ekim'de Wyndham Grand İstanbul Levent'te sizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Marketing Meetup 'a konumlanacak olan The Hammers Awards bu yıl, 3 ana kategori etrafında şekillenen 41 alt kategoriden oluşuyor. Şirketlerin hem kanal bazlı, hem sektörel bazlı hem de özel kategori bazlı olarak başvurularını gerçekleştirebilecekleri The Hammers Awards'un bu yılki jüri kadrosuna ise sektörden değerli isimleri konuk oluyor.

Dilerseniz The Hammers Awards'un bu yıl jüri kadrosunda yer alacak isimleri yakından tanıyalım...

Barış Sönmez (Yemeksepeti, CMO)

Yaklaşık 10 yıl boyunca Danone’de Tikveşli, Danone Doğal ve Danette markalarını yöneten Barış Sönmez, Danone’deki son 2 yılında satış departmanında ev dışı satış kanalının kurulması ve geliştirilmesi konusunda çalışmalarda bulunduğu Alternatif Satış Kanal Müdürlüğü görevini  üstlendi.

2011 yılından bu yana Yemeksepeti’nde CMO’luk görevinde bulunan Barış Sönmez, temel olarak Yemeksepeti markasının konumlandırması ve kullanıcı bazının genişlemesinden sorumlu olarak görev yapmakta. Yemeksepeti’nde gerçekleştirdiği projeler Kristal elma, Altın Effie, Mixx gibi bir çok ödüle layık görülen Barış Sönmez, 2014’ten bu yana da Capital dergisinin gerçekleştiği “Türkiye’nin En Başarılı 30 Pazarlama Yöneticisi” araştırmasında her yıl üst basamaklarda kendine yer buldu. Barış Sönmez, özellikle veriye dayalı pazarlama, kişiselleştirilmiş kampanyalar, dijital pazarlama ve sosyal medya projeleriyle ön plana çıkan Yemeksepeti’ndeki 50 kişilik Pazarlama & Yemek.com ekiplerinden sorumlu olarak çalışmakta.

Duygu Süleymanoğlu (DİMES, Pazarlama Direktörü)

Duygu Süleymanoğlu, profesyonel yaşantısına, üniversite eğitimi devam ederken L’Oréal bünyesinde Uzun Dönemli Pazarlama Stajyeri olarak adım attı. 2008 yılında üniversiteden mezun olmasının ardından Shaya ve Hayat Kimya bünyesinde çalışan Duygu Süleymanoğlu, 2011 yılında DİMES Marka Grup Müdürü olarak göreve başladı. 2017 yılında Pazarlama Direktörü olarak atanan Duygu Süleymanoğlu, aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak da sorumluluk alıyor.

2018 yılında Business Life dergisi tarafından yapılan bir araştırma sonucunda "İçecek Sektörüne Yön Veren Kadın CMO" olarak seçilen Duygu Süleymanoğlu, Meyve Suyu ve İçecek sektörünün çatı kuruluşlarında da görev yapıyor.

Faruk Balmumcu (Sinoz, Genel Müdür Yardımcısı)

2002 yılından bu yana büyük ölçekli global firmalarda e-ticaret Direktörü olarak görev yapan Faruk Balmumcu, Şubat ayı itibarıyla Sinoz Kozmetik’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine başlamıştır. İktasat eğitimini tamamladıktan sonra Marketing alanında MBA programını tamamlamış ve sonrasında sırasıyla; Otto Group, Gittigidiyor/e-bay, Lav.com.tr, Demsa Group ve Evidea’da e-ticaret Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Feza Turunçoğlu  (Vestel, Pazarlama İletişim&Perakende Paz.Grup Müdürü)

Bilkent Üniversitesinden sonra The Marmara İstanbul’da çalışmaya başladı. Sektör değişikliği yaparak sırasıyla; Cen Ajans, AlfaReklam Üssü ve Lowe İstanbul’da görev yaptı. Müşteri Temsilcisi olarak çalışmaya başladığı Lowe’da Başkan Yardımcısı  pozisyonuna kadar yükseldi. Aynı zamanda Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.  Reklam sektöründeki deneyimini masanın diğer tarafına da yansıtmaya karar verdi, ve 2012 Aralık ayında Vestel’e geçiş yaptı. Halen Vestel’de Pazarlama İletişim & Perakende Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yapmakta.

Göktuğ Okan Oğuz (Monster Notebook, CMO)

Monster Notebook’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Göktuğ Okan Oğuz, bundan önce Audioteka isimli Polonya asıllı sesli kitap platformunda genel müdürlük yaptı. Ayrıca, 2010-2014 yılları arasında Anne-Bebek dikeyinde e-ticaret pazarında lider olan unnado.com’u kurdu.

Microsoft'ta yaklaşık 7 sene satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında yönetici olarak çalıştı. Microsoft'ta birçok projeye imza atan Göktuğ Okan Oğuz, gerek iş ortağı kanalı programları, gerekse müşteri tarafında tasarlanan CRM uygulamalarının hayata geçirilmesinde, satış kadrolarının oluşturulmasında ve satış kanallarının geliştirilmesinde rol aldı. Microsoft'tan Sony'e Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Göktuğ Okan Oğuz, VAIO'nun Türkiye pazarına girişini ve pazarlama stratejilerinin oluşturulmasını sağladı.  1,5 sene boyunca YellowPages Türkiye'de genel müdürlük yaptı ve Haziran 2010'da ayrılıp kendi girişimi olan unnado.com'u kurdu. unnado.com 4 sene içerisinde kendi alanında lider hale geldi. unnado.com’un yönetimini profesyonel bir takıma devrettikten sonra sektörün önde gelen firmalarına (Trendyol vb.) e-ticaret, dijital pazarlama, satış, strateji, şirket kültürü ve iş geliştirme konusunda danışmanlık verdi ve aynı zamanda farklı kurumlarda eticaret, dijital pazarlama, kurumsal satış, kurum kültürü, inovasyon, kurumsal girişimcilik ve girişimcilik konularında eğitim verdi.

Hazım Bumin (Vaillant, Pazarlama Direktörü)

Çalışma hayatına Mercedes-Benz Türk’te başladı, bu firmada lojistik ve satış & pazarlama departmanlarında görev aldı. Sony’de satış müdürü olarak kariyerine devam ettikten sonra kurumsal firmalardaki satış pazarlama tecrübesini dijital dünyaya taşımak adına Uber Türkiye’ye geçti ve ülke müdürü olarak görev yaptı. Uber sonrasında online restoran rezervasyonu şirketi Quandoo Türkiye’nin Genel Müdürü olarak çalıştı. Haziran 2016’da ise Pazarlama Direktörü olarak Vaillant Türkiye ailesine katıldı. 

Hazım Bumin, bu görevinde Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital ve Analtik Pazarlama, Ürün Yönetimi, Fiyatlama ve Kampanya Yönetimi, Stratejik Planlama ve Bütçe Yönetimi, Kurumsal İletişim, Müşteri Deneyimi Yönetimi, CRM ve Bağlılık Yönetimi, Dijital Dönüşüm gibi tüm bütünleşik pazarlama yönetimi faaliyetlerinden sorumlu olarak görev yapmakta.

Münir Kundakçı (Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

Münir Kundakçı, 1997 yılında İş Geliştirme Müdürü olarak Siemens Business Services’da görev aldı. Zamanın en büyük BT dış kaynak alımı anlaşmalarından birini gerçekleştirdi ve küresel bir sözleşme ile yurtdışına hizmet verilmesini sağlayarak 1.500 kişiden oluşan güçlü bir dış kaynak şirketi kurdu. 2006 yılında Küçük ve Orta Piyasalara Yönelik Çözüm ve Ortaklıklar Direktörü olarak Microsoft Türkiye ailesine katıldı. 2012 yılında Microsoft Güney Afrika’ya geçerek, bölgede Küçük ve Orta Piyasalara yönelik bulut faaliyetlerini başlattı. Şubat 2016’da Microsoft Orta Doğu ve Avrupa Barındırma ve Yönetilen Hizmetler Hizmet Sağlayıcıları Direktörü olarak atanarak karma bulut ortakları ile çalıştı. Nisan 2018’de Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Microsoft Türkiye’ye de görevini yürütmekte.

Naim Çetintürk (arabam.com, CMO)

Yaklaşık 6 yıl boyunca reklam sektöründe ulusal ve uluslararası birçok markanın pazarlama iletişimini gerçekleştirdikten sonra Doğu Avrupa’nın en büyük finansal aracı kurumu XTB ve ardından e-bebek’te Pazarlama Müdürü rollerini üstlendi. 2014 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi bünyesinde pazarlama, marka, e-ticaret ve perakende mağazacılık dersleri yanında, 2019 yılından beri İstinye Üniversitesi’den Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2'si ders kitabı olmak üzere pazarlama ve dijital pazarlama alanında 3 farklı kitabı, çeşitli yerel ve uluslararası akademik dergilerde yayımlanan makaleleri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 2020 yılında iLab Holding bünyesine katılan Çetintürk, halen arabam.com'da CMO görevini sürdürmektedir. Yerel ve uluslararası birçok pazarlama/reklam ödüllerinin yanı sıra uluslararası dijital pazarlama ve e-ticaret sertifikasyonlara sahip olup Reklam Yaratıcıları Derneği üyesidir ve arabam.com Reklamverenler Derneği temsilcisidir.

Onur Kırcı (Allianz Türkiye, CMO)

Çalışma hayatına 2002 yılında Citibank’ta Müşteri Temsilcisi olarak başlayan Kırcı, Allianz Türkiye Ailesi’ne 2003 yılında katıldı. Kırcı, Allianz Türkiye bünyesinde yaklaşık 15 sene çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 1 Kasım 2018 itibarıyla Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalardan sorumlu  İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Nilay Özmen (Demirören Medya, Genel Müdür Yardımcısı)

Çalışma yaşamına Advantage/Benkar A.Ş.’de Proje Yöneticisi ve Sistem Mühendisi olarak başladı. 2000-2003 yılları arasında HSBC Bank, Veri Ambarları, Müşteri Sadakati ve Kampanya Yönetimi Programları Yöneticisi ve Yazılım Mühendisi olarak çalıştı.

2003 yılında Turkcell’de Mühendislik ve Planlama Bölümünde Kıdemli Sistem Analisti olarak başlayan ÖZMEN, sırasıyla 2005-2007 yılları arasında İş Zekası Projeleri Yöneticisi, 2007-2010 yılları arasında Müşteri Yönetim, Kampanya ve Sistem Altyapı Projeleri Teknik Program Yöneticisi, 2010-2012 yılları arasında Bireysel ve Kurumsal Pazarlama bölümlerinde Sağlık ve Eğitim Ürünleri Mimarı ve Program Yöneticisi, 2012-2014 yılları arasında Yeni Teknolojiler, Bilgi Servisleri, Bulut Bilişim, Mobil Cihaz Yönetim Ürünleri Müdürü, 2014-2020 yılları arasında Kurumsal Satış Bölümünde Eğitim ve Kamu Sektörü Çözüm Mimarı ve Satış İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır.

2020-2021 tarihinde BELBİM A.Ş. Pazarlama Direktörü görevine atanarak, İstanbulkart’ın ulaşım kartından şehir yaşam kartına dönüşümünü sağlayan Özmen, 2021 Ocak  ayından itibaren Demirören Medya Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 

Başvuruları 26 Temmuz'da başlayan ve 30 Eylül'e kadar devam edecek olan The Hammers Awards hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Mavi kedi evleriyle patili dostları koruyor

Marka, "Miav" kedi evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir