Tesla'dan 158.000 Aracı Geri Çağırması İsteniyor

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından aylarca süren bir araştırmanın ardından Tesla'dan, dokunmatik ekranların çalışmamasına neden olan medya kontrol ünitesi arızaları nedeniyle 158.000 aracı geri çağırmasını istendi.

https://pazarlamasyon.com/teslanin-tam-otonom-surus-ozelligi-2021de-kullanima-sunulacak/

Arızaları Soruşturma Birimi (ODI), yedek kamera, buz çözme ayarları ve dönüş sinyali verildiğinde ve aracın Otopilot sistemi devreye girdiğinde sürücüleri uyarmak için kullanılan sesli uyarı sistemi gibi işlevler çalışmadığı için ortam kontrol ünitesi arızasının bir güvenlik sorunu olduğunu belirledi.

Araştırmacılar, arızanın bu araçlarda kullanılan bellek cihazının depolama kapasitesine ulaşıldığında ortaya çıktığı sonucuna vardı; tek çözüm ise fiziksel donanım parçasını değiştirmek. Etkilenen araçlar arasında 2012 ile 2018 arasında üretilen Model S sedanların yanı sıra 2016 ile 2018 arasında üretilen Model X SUV'ler yer alıyor.

https://pazarlamasyon.com/elon-musk-2017de-teslayi-applea-satmak-istemis/

Tesla, konu hakkında yorum yapmadı ancak Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'ne konuyla ilgili bilgi verdi; bellek cihazının sınırlı depolama kapasitesi göz önüne alındığında tüm medya kontrol ünitelerinin kaçınılmaz olarak başarısız olacağını doğruladı. Tesla, 2020'den 2028'e kadar öngörülen haftalık medya kontrol ünitesi onarımlarının sayısını gösteren kendi istatistiksel modelini de rapora ekledi. Otomobil üreticisi, medya kontrol ünitesi arızaları için değiştirme oranlarının 2022'nin başlarında zirveye çıkacağını ve 2028'de tamamlanacağını bildirdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir