Tesla'dan retro şarj istasyonları

Tesla, Los Angeles'ta 50'lerin retro tarzındaki şarj istasyonunu inşa etmeye hazırlanıyor.

Elon Musk'ın Tesla'sı, Los Angeles'ta oldukça ilginç bir proje üzerinde çalışıyor. Musk, Tesla için 50'lerin lokanta tarzında bir şarj istasyonu ve hatta arabalı sinema salonu inşa etmeye hazırlanıyor.

Santa Monica Bulvarı'na inşa edilmesi planlanan istasyon açıklamalara göre oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip olacak. İki kat yüksekliğinde olacak olan bu retro istasyon, 32 süper şarj çıkışı barındıracak. 

Musk daha önce, Tesla'nın otomobil üreticisinin evraklarında projenin adı olan eski tarz "Diner and Drive-In Movie Supercharger"ın, Hollywood tarihinin ikonik sahnelerini gösterecek iki ayrı film ekranı içereceğini belirtmişti. Retrofütüristik bir konsepti yollara taşıma planları uzun zamandır vardı ve Musk, 2018'de bir "tekerlekli paten ve rock restoranı" inşa etmek istediğini söylemişti.

Projenin tasarımını denetlemek üzere Stantec gibi tanınmış bir mimari stüdyo görevlendirildi ve inşaatı PCL üstlenecek. Los Angeles İnşaat ve Güvenlik Departmanı tarafından onaylanan bu projenin tam olarak ne zaman inşa edileceği henüz belirsiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir