Tesla, 2022 kazancını açıkladı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2022'nin son çeyreğine ilişkin mali durum raporu yayınladı.
Tesla, birçok elektrikli otomobil sektörünün öncülerinden biri olarak 2022'nin son çeyreğine ilişkin mali durum raporu yayınladı. Raporda, şirketin gelir ve kârlılık performansının oldukça iyi olduğu görülüyor.

Grafik yukarıya doğru gidiyor

Elon Musk yönetimindeki şirket, geçtiğimiz üç aylık dönemde 24.3 milyar dolar kazanç elde etti, bu rakam geçtiğimiz yılın aynı döneminden yüzde 34 daha yüksekti. Aynı zamanda, Tesla'nın son çeyrekte elde ettiği net kâr yüzde 59 artış gösterdi ve 2.8 milyar dolar oldu. Bu veriler, Tesla'nın hala güçlü bir sektörde yer almaya devam ettiğini gösteriyor.

tesla-1

Tesla, 2022 yılında elde ettiği toplam gelirin 81.5 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Bu rakamın 14.1 milyar doları net kâr olarak kayıtlara geçti. Geçen yıl boyunca 1 milyon 313 bin 851 adet otomobil teslim ettiğini duyuran Tesla, teslimat sayısının yüzde 40 ve üretim sayısının yüzde 47 arttığını bildirdi. Analistlerin beklentisi, 24.2 milyar dolar gelir olarak belirlenmişti. Yapılan açıklamalar, bu beklentinin çok üstünde bir rakam olduğunu ortaya koydu. Tesla, açıklamasında, şirket tarihinde elde edilen en yüksek 3 aylık gelir ve net kârı elde ettiğini söyledi. Ayrıca, 2023 yılında karşılaşabilecek her türlü zorluğa hazır olduklarını vurguladı.
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir