Terra kurucusu Do Kwon için kırmızı bülten kararı!

Interpol, yakın zaman önce hakkında "kırmızı bülten" çıkarılması talep edilen Terra kurucusu Do Kwon'un yakalanması için kırmızı bülten yayınladı!

Yakın zaman önce, Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir mahkemenin, Terra kurucusu Do Kwon ile birlikte altı kişi için tutuklama emri çıkardığını ve tutuklama kararının sermaye piyasası yasasının ihlali gerekçesiyle istendiğini sizlere aktarmıştık. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra ise, Terra kurucusu Do Kwon için Interpol'den kırmızı bülten yayınlaması istenmişti. Geçtiğimiz saatlerde ise Interpol, yakın zaman önce hakkında "kırmızı bülten" çıkarılması talep edilen Terra kurucusu Do Kwon'un yakalanması için kırmızı bülten yayınladı.

do-kwon-kirmizi-bulten

Interpol'ün resmi internet sitesine göre Kwon için çıkarılan kırmızı bülten, dünya çapındaki güvenlik güçlerinin suçlunun iadesi, teslim olması ve benzer yasal uygulamaların hayata geçirilmesi için geçici olarak suçlunun yerinin belirlenmesi ve tutuklanmasını içeriyor. Kwon ve onunla beraber adı geçen beş kişinin, sermaye piyasası yasalarını ihlal etmek de dahil olmak üzere çeşitli suçlardan yargılanması talep ediliyor.

Kwon, Dubai'ye kaçmış olabilir

Singapur’da olduğu düşünülen Do Kwon’un, son gelişmelere göre Singapur’da olmadığına dair açıklamalar yapılmıştı. Yaşanan gelişmelerle beraber sosyal medya hesabında paylaştığı bir video aracılığıyla açıklamada bulunan Kwon, kaçak olmadığını ve kendisini anlayan otoritelerle işbirliği içinde olmak istediğini söylemişti. Güney Kore savcıları ise Do Kwon’un kaçtığına dair önemli kanıtlar bulunduğunu ve iş birliği yapma niyetinde olmadığına inandıklarını belirtti. Şu anda nerede olduğu bilinmeyen Kwon’un gidebileceği yer olarak Dubai ön sırada.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir