Telekom Şirketleri WhatsApp'a Karşı İş Birliği Yaptı

WhatsApp'ın son güncellemesinin Türkiye'de oldukça tepki aldığını ve bununla alakalı sürekli gelişmeler yaşandığını artık biliyoruz.

Şimdi ise WhatsApp'a karşı Türkiye'deki önde gelen telekom şirketlerinden Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, yerli sosyal medya uygulamaları için iş birliğine imza attı. Yapılan anlaşmada operatörler, kendilerine ait sosyal medya uygulamalarına, operatörlerin aboneleri için farklı ayrıcalıklar tanınacağı belirtildi.

Örneğin Turkcell'in uygulaması olan Bip'i Türk Telekom aboneleri ve Türk Telekom'un uygulaması olan Yaay'ı Turkcell abonelerinin kullanması durumunda internet kotalarından harcama yapılmayacak. Aynı şekilde Vodafone İletişim Pass kullanıcıları da Bip'i ve Yaay'ı kullanabilecek.

Konuyla alakalı Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, "Türkiye'nin teknoloji şirketleri bir araya gelerek ülkemiz için tarihi bir anlaşmaya imza attı. Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli uygulamalarımızı vatandaşlarımız artık gönül rahatlığıyla kullanabilecek. Bu sayede Türkiye'nin verileri ülke içerisinde güvenle kalacak. Yerli mesajlaşma uygulamalarının tercih edilmesine destek sunacak bu anlaşmanın önümüzdeki dönemde bu konuda yapılacak yeni iş birliklerinin de önünü açacağına inanıyoruz. Ülke insanımız adına yapılan bu iş birliğimizin Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyor, Türk Telekom ve Vodafone Türkiye yöneticileri başta olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum" açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir