Telegram, görüntülü görüşmelerde katılımcı sayısını 1000 e yükseltti

Telegram, haziran ayında kullanıma açtığı görüntülü grup görüşmesinde katılımcı sayısını rekor sayıya çıkardı. Uygulama son güncellemeyle birlikte 1000 kişinin katılabileceği görüntülü grup konuşmasına izin veriyor. Kameralarından veya ekranlarından video yayınlayabilen katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlı kalırken, 970 kişi daha gelip konuşmalara izleyici olarak katılabiliyor.

Yeni özellikle birlikte Telegram, neredeyse bir yayıncılık platformuna dönüşmüş oldu. Şirtket, canlı yayın etkinliklerini desteklemek amacıyla sesli ve görüntülü aramaların kapsamını genişletmeyi ve her zaman bir grup sohbetine katılabilecek kişi sayısını artırmayı planlıyordu. Yeni duyurusunda Telegram, katılımcı sayısını kademeli olarak artırmaya devam edeceklerini de söyledi.

Uygulama da bir video mesaj kaydederken cihazınızdan gelen sesler arka planda kesintiye uğramadan devam edebileceğini belirtiyor. Güncellenen medya düzenlemesiyle birlikte yakınlaştırma sırasında fırça genişliğini küçülterek kullanıcıların fotoğraflar ve videolar üzerinde daha ince ayrıntılar çizmesine olanak tanıyor.

Android uygulaması için, en son sürüm 0,5x, 1,5x ve 2x oynatma hızlarının yanı sıra yeni gönderme animasyonları için destek içeriyor. iOS kullanıcıları ise, cihazlarının tüm yakınlaştırma seviyelerini kullanabilen ve mesajları birden fazla alıcıya iletebilen yeni bir uygulama içi kameraya erişebilecekler.

 

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir