Telefonların yerini alabilecek cihaz tanıtıldı: Humane Ai Pin [Video]

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Humane, yapay zekâ destekli Ai Pin'i tanıttı. Cihaz, telefonların yerini alabileceği iddiasıyla öne çıkıyor.

Humane, yapay zekâ destekli giyilebilir cihazı Ai Pin'i tanıttı. Firmanın kurucuları arasında,  eski Apple çalışanları Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno bulunuyor. Humane, bu cihazın telefonların yerini alabileceği iddiasıyla dikkat çekiyor.

Yapay zekâyı her an yanınızda taşıyın

Yapay zekâ destekli giyilebilir cihazda herhangi bir ekran bulunmuyor. Ai Pin, üstünde bulunan mikro lazer projektör ile bilgileri (gelen mesajlar, saat, hava durumu vb.) elinize yansıtıyor. Sesli komutlar aracılığıyla kullanıcılar, cihazla etkileşim kurabiliyor.

humane-ai-pin-tanitildi

Cihaz, kullanıcıların yapay zekâyı gün boyu yanlarında taşımasını sağlayarak, ChatGPT entegrasyonu sayesinde sesli yardım ve çeşitli dil tercümeleri gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Ai Pin, iki parçadan oluşuyor. İlk parça, cihazın kare formatındaki kasası iken, ikinci parça cihazın giysilere takılmasını sağlayan manyetik klipsten oluşuyor. Snapdragon işlemciye sahip cihaz, mikrofon, kamera, dokunmatik yüzey ve belirli yüzeylere görüntü aktarmak için bir mikro projektör bulunduruyor. Toplam ağrılığı 54 gram olan cihazın dahili kamerası 13 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor.

humane-ai-pin-1

Humane Ai Pin, 699 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sunulacak. Kullanıcıların cihazı aktif bir şekilde kullanabilmeleri için ise aylık 24 dolar T-Mobile temelli abonelik ücreti ödemeleri gerekecek. 16 kasım itibariyle ön siparişe açılacak olan cihazın teslimatları 2024’ün başlarında başlayacak.

Imran Chaudhri'nin Ai Pin'i tanıttığı TED konuşması

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir