Tekstil ürünleri hayvan derisi yerine insan derisinden yapılsaydı nasıl olurdu

Hayvan hakları için mücadele eden bir organizasyon olan PETA, hayvan haklarını korumak adına sık sık farklı kampanyalara imza atıyor.  PETA, bu konuda son olarak farklı ve ses getiren bir kampanya hazırladı. Lüks tüketim markalarının ürettiği ürünlerde hayvan derisi kullanılmasından yola çıkarak hazırlanan kampanyada, deri kullanılarak üretilen ürünleri satın alan tüketiciler empati kurmaya davet edildi.

Kampanyada ise tüketicilerin hayvanları anlaması için insan derisinden yapılmış bir görünüme sahip olan ürünler tasarlandı. Kampanya özellikle, Urban Outfitters grubu markalarından olan Anthropologie'i ve Free People'ı hedef aldı. Kampanya kapsamında bir web sitesi kuran PETA; giyim ve aksesuar ürünlerini insan derisi görünümüne sahip bir vizyonla tasarladı.

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urban Outraged (@urbanoutraged)'in paylaştığı bir gönderi

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PETA (@peta)'in paylaştığı bir gönderi

Kampanyala ilgili olarak PETA’nın başkan yardımcısı Tracy Reiman, “Bir ineğin derisi kendisine aittir ve bir mezbahada sizin ya da benim hissedebileceğimiz kadar korku ve acı hisseder. Bu sebeple sitedeki her giysi veya aksesuar, modanın bir parçası olmak için kendisini ‘feda etmiş’ hayali kişilerin adını taşıyor.” açıklamasında bulundu.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir