Teknolojik değişimlerin hızına uyum sağlamanın önemi arttı

4129Grey Business Intelligence Director'ü Eray Atalay ile yeni dönem pazarlama trendlerini konuştuk.

Pazarlama konusunda faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği MarTech Awards 2023'ün başvurularının başladığını sizlerle paylaşmıştık.

Teknoloji Ödülleri Kategorileri, Kullanım Kategorileri, Mecra Kategorileri, Sektörel Kategoriler ve Özel Kategoriler olmak üzere 5 ana kategori altında toplamda 62 kategoride sahipleriyle buluşacak ödül töreninde, Kullanım Bölümü jüri görevini üstlenecek olan 4129Grey Business Intelligence Director'ü Eray Atalay ile yeni dönem pazarlama trendlerini konuştuk.

Firmalar için teknolojinin hızlı yolculuğuna olan uyum çok daha önemli hale geldi
Özellikle reklamlarda kişiselleştirme ve pazarlama faaliyetlerinin verimli bir şekilde ölçümlenmesinde önemli bir rol aldığını düşündüğüm pazarlama teknolojilerinin gelişimi hızlanarak devam etmektedir. Bugün gelinen noktada birçok firma için teknolojinin geldiği noktadan ziyade teknolojinin bu hızlı yolculuğuna ne kadar uyum sağlayabildiği önemli hale gelmiştir. Mevcut çözümlerin değişken koşullara göre evrimi ve kendi içlerindeki değişimine ek olarak yeni çıkan teknolojilerin takibi, yüksek rekabet ortamında pazarlama faaliyetlerinin verimini artıracak doğru çözümleri bulma noktasında hayati bir önem arz etmektedir. Bunun yanında seçilen teknolojilerin vakit kaybetmeden ve sağlıklı bir şekilde mevcut sistemlere entegrasyonu için de doğru bir strateji kurulması gerekmektedir. Bu iki konu çözülebildiği zaman görüyoruz ki pazarlama teknolojilerinin gelişimi bizlere her geçen gün çalışmalarımızda heyecan uyandıran yeni fırsatlar sunuyor.

 MarTech Awards pazarlama teknolojileri konusunda bir ilham kaynağı
Pazarlama teknolojilerinin takip ve entegrasyonu için doğru alt yapı kurulduğu takdirde, pazarlama faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde geliştirmenin kapıları ardına kadar açılmış olacaktır. Özellikle takip konusunda MarTech Awards sadece teknolojinin tanıtımı değil, başarılı kullanım örnekleri ile de pazarlama teknolojilerinden nasıl daha fazla yararlanılabileceği konusunda bir ilham kaynağı olmaktadır.

Reklam platformunun sürekli olarak evrilmesi reklamverenler açısından bir fırsat
Birçok alanda olduğu gibi pazarlama alanında da teknolojinin sunduğu çözümler çok hızlı gelişmekte ve her geçen gün yeni fırsatlar sunmaktadır. Hali hazırda dijital dönüşümün dahi uzun zaman aldığı süreçler ile boğuşulan bir dönemde yeni çözümleri takip edenler ve doğru zamanda kullanmak üzere alt yapısını kurmuş olanlar, ilk kullanmanın getirdiği birtakım fırsatlardan faydalanabilmekte ve rekabette de avantaj elde edebilmektedir

Yeniliklerin yanında birçok mevcut reklam platformunun sürekli olarak evriliyor olması platformlardaki yeni reklamverenlerin diğerleri arasında yer bulabilmeleri için büyük bir fırsat olarak görülebilir.

MarTech Awards 2023 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir