Tarihin ilk bilimkurgu filmi: Ay'a Seyahat

Georges Méliès'in yönetmenliğinde çekilen, tarihin ilk bilimkurgu filmi "Ay'a Seyahat"a yakından bakalım.

Georges Méliès'in yönetmenliğinde çekilen "Ay'a Yolculuk" adlı film, 1902 yılında gösterime girdi ve bilim kurgu sinemasının ilk örneği olarak kabul edilir. Jules Verne'in "Dünyadan Ay'a" ve H.G. Wells'in "Ay'daki İlk İnsanlar" adlı kitaplarından esinlenen film, o dönemdeki teknik ve görsel efektlerin sınırlılıklarına rağmen, bilim kurgunun öncülerinden biri olarak kabul ediliyor. Filmin yönetmeni Méliès, stop-motion animasyon ve özel efektler gibi o dönem için ileri teknolojilerden yararlanarak filmi hayata geçirmiştir.

aya-seyahat-2

Ay'a seyahat etmek isteyen bir grup bilim insanının maceralarını anlatan "Ay'a Yolculuk", bilim kurgu unsurlarını fantastik ve görsel bir şekilde sunarak, döneminin ötesinde bir yapım olarak önemli bir yere sahiptir. Ayrıca, sinema tarihinde büyük etki yaratmış ve bilim kurgu türünün gelişmesine ilham vermiştir. Tarihin ilk bilimkurgu filmi hakkında daha fazla bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

Tarihin ilk bilimkurgu filmi: Ay'a Yolculuk

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir