Taraftarların Uzaktan Tezahürat Yapmalarını Sağlayan Bir Sistem Geliştirildi

Bildiğiniz gibi, salgın nedeniyle dünya genelinde spor müsabakalarına bir süreliğine ara verildi. Özellikle futbol açısından düşünecek olursak, birçok ülkede ligler yavaş yavaş yeniden başlasa da, salgın tehdidi hala devam ettiği için maçlar seyircisiz olarak oynanıyor. Ancak çoğu spor dalı için tribünlerdeki seyirciler bu işin tuzu biberi. İşte bu yüzden bir Japon şirketi, taraftarların boş stadyumlarda oynayan takımları için uzaktan tezahürat yapmalarına imkan tanıyan bir uygulama geliştirdi.

Reuters'ın aktardığı habere göre, Yamaha Corporation adlı şirketin geliştirdiği "Uzaktan Tezahürat" adlı uygulama, herhangi bir maçı televizyondan izleyen taraftarların önceden kaydedilmiş bir sesi ya da kendi kişisel notlarını göndererek sahadaki oyuncular için tezahürat yapmalarına ya da onları yuhalamalarına imkan tanıyor. Seyircilerin gönderdikleri sesler, dev hoparlörler aracılığıyla gerçek zamanlı olarak stadyumda yankılanıyor.

https://pazarlamasyon.com/amerikan-futbolu-takimindan-istediginiz-oyuncu-ile-selfie-cekebileceginiz-akilli-fotograf-hizmeti/

Yamaha Corporation, son zamanlarda sistemi çoğunlukla futbol için kullanılan 50.000 seyirci kapasiteli Shizuoka Stadyumu'nda test etti. Bu testi televizyondan takip eden taraftarlar, desteklerini yerdeki 58 hoparlörden gönderebildiler. Ayrıca izleyiciler hangi hoparlörün tezahüratlarını yayınlayacağına karar verebiliyorlar.

Bu sistem, salgın döneminde seyircisiz oynanan müsabakalar için mükemmel bir çözüm olabilirmiş gibi geliyor. Tabii sistem, dünya genelinde ne kadar yaygınlaşır ve ülkelerin federasyonları ve kulüpler tarafından ne kadar benimsenir bilinmez. Bir yandan ilerleyen dönemde buna benzer başka uygulamalar da görmemiz bir hayli olası. Umuyoruz ki, salgın dünya genelinde bir an önce son bulur da, spor karşılaşmalarında bu tarz uygulamaların kullanılmasına gerek kalmaz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir