Tak Bi Mavi Kravat’a IPRA Altın Küre Mükemmellik ödülü

OptimoreGroup bünyesindeki OptimumBrand, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği adına Astellas İlaç Türkiye’nin koşulsuz katkılarıyla dört yıldır sürdürdüğü Tak Bi Mavi Kravat! kampanyası ile tüm dünyadan en başarılı PR projelerinin ödüllendirildiği sektörün en prestijli ödülü IPRA Golden World Awards (IPRA Altın Küre Ödülleri) “Sağlık” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Dijital, saha ve geleneksel mecraları bütünleştirerek 360 derece bir bakışla kurgulanan kampanya, erkeklerde en sık görülen ve kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer alan prostat kanseri ile ilgili erken teşhis başta olmak üzere önemli unsurlara dikkat çekmek için tasarlandı.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Dinçer, prostat kanserinin ülkemizde erkeklerde en sık görülen kanser türü olduğunu belirterek, "Daha çok ileri yaşlarda görülen bu hastalıkla ilgili, 40 yaş üstü erkeklerde bir farkındalık oluşması çok önemli. Prostat kanseri, tedavi edilmediği takdirde beraberinde ciddi sorunlar getirebiliyor. Bu hastalıkla ilgili birçok yeni tedavi yöntemi geliştiriliyor ve erken teşhis hayat kurtarıyor." diye konuştu.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir