Sürdürülebilir güvenli gıda için çalışmaya devam ediyoruz

Trouw Nutrition Türkiye Pazarlama Müdürü Savaş Ceneviz, 2021 yılını ve 2022 yılına dair öngörülerini anlattı.

Trouw Nutrition Türkiye Pazarlama Müdürü Savaş Ceneviz, kaliteli ve sağlıklı çıktılar alabilmek adına önümüzdeki yıl da fark yaratmaya devam edeceklerini söylüyor.

Trouw Nutrition Türkiye olarak biz de bu engin tecrübeyi yerel pazarın dinamiklerine hâkim olma yetimizle birleştiriyor; “Çiftlikten sofraya” bakış açımızla hayata geçirdiğimiz ürünlerle sektörümüzün çözüm ortağı olmak ve ülkemizin besin zinciri kalitesine katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Nutreco gibi benzersiz bir ağa sahip olan ve sürdürülebilirlik konusuna yıllardır yatırım yapan bir şirketin parçası olmak bize güç veriyor. Bu güçle biz de kendimizi sürdürülebilirliğe ve inovasyona adıyor, "Geleceği Besleme" misyonumuzu gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Türk çiftçisinin ve hayvansal üretim yapan ve aynı zamanda bu ürünleri ham madde olarak kullanan markaların yanında oluyoruz.  

Hayvansal ürünlerin sağlıklı üretilmesinde katkımız büyük  

Peki bunu nasıl yapıyoruz? Bugün bir markete gittiğinizde, bir restoranda yemek yediğinizde satın aldığınız et, süt, yumurta ve balık gibi hayvansal ürünlerin sağlıklı üretilmesinde ciddi bir katkımız bulunuyor. Çünkü özellikle hayvansal ürünlerde sağlıklı üretim gerçekten kritik bir öneme sahip. Biz bu kapsamda Ankara’da bulunan genel merkezimiz, Zonguldak’ta yıllık 25 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikamız, İzmir’de yer alan Antrepo-Lojistik Merkezi’miz, Türkiye genelindeki bayilerimiz, deneyimli insan kaynağımız, teknolojik ve dijital alt yapımız ile 2007 yılından bu yana her yıl artan bir ivmeyle çalışmalarımız devam ediyoruz. Üreticisi olduğumuz, kalitesi tüm dünyaca bilinen buzağı mamaları ve güvenilir üretim ilkesi ile geliştirdiğimiz premiks karışımlarıyla her daim çiftliklerin yanında oluyor, sunduğumuz özel çözüm ve hizmetlerle de yetiştiricilerimizin zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerine imkân tanıyoruz.  

Teknoloji kullanımında çok süratli bir dönüşüm yaşanıyor

Türkiye ne mutlu ki hayvansal üretimdeki kalitesiyle dünya liginde en üst sıralarda yer alıyor. Dünya ile rekabeti sürdürmenin anahtar elementi ise kaliteli, sağlıklı ve güvenilir gıda ve gıda ham maddesi üretebilmeye devam etmek olarak karşımıza çıkıyor. Bunun bilincinde olan birçok marka teknoloji kullanımında çok süratli bir dönüşüm yaşıyor. Özellikle kanatlı hayvan üretim proseslerinin teknolojik dönüşüm hızı birçok sektörü geride bırakıyor. Biz bu anlamda dijital alt yapıya sahip hizmetimiz NutriOpt ile teknolojiyi önemseyen markaların proseslerinde ciddi partnerlik yapıyoruz. Cep telefonundan üretim süreçlerini anında kontrol edebilen üreticilerin sayısı her geçen gün artıyor. Teknolojik ilerlemenin yaşandığı sektörümüzde biz de yine cep telefonlarından ham madde analizlerini kolaylıkla takip edebilecekleri bir ekosistem oluşturuyoruz.

NutriOpt hizmetimiz benim bireysel olarak da çok kıymet verdiğim bir konsept. Çünkü sağlıklı hayvansal üretim için, hayvanların ne yediği ne kadar yediği çok önemli. Yemini kendi üreten işletmeler başta olmak üzere, dışarıdan yemini temin eden işletmelerin dakikalar içerisinde ham madde ve yeminin analiz edilmesini sağlayarak, başta sağlıklı üretim olmak üzere, yüksek verim, zaman ve üretim maliyetlerinde yüksek avantaj sağlamaları için bu servisimizin daha geniş kitleler tarafından fark edilmesini önemsiyoruz ve iletişimlere ağırlık vermeyi hedefliyoruz.  

Sürdürülebilirliği önemseyen markalarla işbirliği içinde olmayı önemsiyoruz

Pandemi süreci ve ekonomide yaşanan dalgalanmalar bu yıl hayvancılık sektörünü bir hayli zorladı. Bu durum sürdürülebilir ve kaliteli üretimi de her zamankinden çok daha önemli bir hale getirdi. Günümüzde birçok gıda perakende markasının sürdürülebilir gıda ve tarım politikalarını hayata geçirdiğini görüyoruz. Trouw Nutrition Türkiye olarak bu konudaki tecrübemizi hayvancılık sektörü ve hatta sektör dışı alanlarda da paylaşmayı önemsiyoruz. Bizim gibi sürdürülebilirliği önemseyen markalarla iş birliklerini hayata geçirmeye büyük istek duyuyoruz. Bu alandaki gücümüzü Türkiye’de doğru paydaşlarla ortak bir paydada buluşarak kullanmayı çok istiyoruz.  Bu nedenle 2022 yılında da Türk çiftçisinin yanında olarak onların hayvanlarını sağlıklı yetiştirmesine ve bunun en direkt çıktısı olan sağlıklı besinlerin üretilmesi konusundaki hassasiyetlerini sürdürmeleri konusunda yanlarında olmaya devam edeceğiz. İletişim stratejilerimizi planlarken global gücümüzü yerel dinamikler ile harmanlayarak ilgili tüm paydaşlarımız üzerinde farkındalık yaratacak faaliyetler kurgulayacağız. Sürdürülebilirlik ve güvenli gıda hedefleri olan markalarla yapacağımız iş birlikleri bu sebeple bizim için çok önemli.  

2021 pazarlama açısından verimli bir yıl oldu

Pandemi tüm alanları olduğu gibi iletişim faaliyetlerini de etkiledi. Yem katkı sektöründe B2B alanda hizmet veren bir marka olarak salgın etkisi altında geçen 2021 yılında pazarlama süreçlerimizi uzaktan ve dijital platform odaklı yönettik. Buna rağmen oldukça verimli ve başarılı bir yıl geçirdiğimizi söyleyebilirim. PR çalışmaları, TV sponsorlukları, radyo spot kullanımları, dijital pazarlama uygulamaları, e-mailing çalışmaları, ulusal, yerel ve sektörel mecralardaki reklam kullanımlarımızla pazarlama iletişimi alanında fark yaratan işlere imza attık.  Maxcare markalı ürünümüz için hayata geçirdiğimiz ilk reklam kampanyamızla çiftçilere seslendik, onlara “Maxcare ile Çiftliğiniz Güvende” dedik. Reklam kampanyamızda Türkiye’nin önde gelen jingle ajansı ve seslendirme sanatçılarıyla çalıştık. Ürün ambalajlarımızın neredeyse hepsini makyajladık. Profesyonel reklam, PR medya planlama ve etkinlik ajansları ile iş birlikleri gerçekleştirdik. Geleceğe yön verecek üniversite öğrencileriyle sosyal medya ve dijital platformlar üzerinden dijital etkinlikler düzenledik. Doğrudan pazarlama faaliyetlerimizi geliştirerek “Point-of-purchase” (P.O.P) materyalleri ile sahadaki görünürlüğümüzün gelişmesine katkı sağladık. Önümüzdeki dönemde de stratejilerimizi global gücümüzü yerel dinamikler ile harmanlayarak ilgili tüm paydaşlarımız üzerinde farkındalık yaratacak şekilde kurgulamayı sürdüreceğiz.  2022 yılının doğrudan pazarlama faaliyetlerine ağırlık vermeyi hedeflediğimiz bir yıl olacağını ön görüyoruz.

Sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için çalışmaya devam

Sağlıklı nesillerin yetişebilmesinde sağlıklı beslemenin rolü büyük. Bu da sağlıklı hayvansal üretimi ve bilinç düzeyi yüksek çiftçilerle sağlanıyor. Bizde çiftçilerimizin sağlıklı hayvanlar yetiştirmesine ve doğal sonuç olarak kaliteli ve sağlıklı çıktılar alabilmelerine destek olabilmek amacıyla, Golden Calf markalı Buzağı yemi, Sprayfo markalı buzağı mamaları, Maxcare markalı Ruminant ve Kanatlı hayvanlar için ürettiğimiz premikslerimiz, endüstriyel balık ve pet alanındaki yem takviye ürünlerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir