Starbucks ve Amazon ortaklığında, kasiyersiz kahve dükkanı

Starbucks ve Amazon tek bir mağazaya entegrasyonlarını duyurdular: Amazon Go ile Starbucks Pickup

Bu yeni mağazada müşteriler kasiyer yardımı olmadan ödeme yapabilecekler. Dijital ve fiziksel perakende deneyimini bir araya getirerek Starbucks kafesinin konforunu ve Amazon Go'nun Just Walk Out Shopping deneyiminin rahatlığını aynı anda sunuyor. Alışverişlerin sensörler ve kameralar tarafından kaydedildiği Amazon Go marketlerinden Just Walk Out teknolojisine sahip yeni dükkanda hızlıca kahve veya atıştırmalık satın almak isteyen ve normalde bir barista veya kasiyerle etkileşim kurmak için harcayacakları fazladan dakikaları ve etkileşimi bekleyemeyen müşteriler için tasarlandı.

Müşteriler, Starbucks uygulaması aracılığıyla sipariş edilen bir içeceği alabilecek veya bir Amazon kodu kullanarak markete erişebilecek. Ürün satın alan müşteriler, ödeme yapmak için sıra beklemek zorunda kalmadan ayrılıp günlerine devam edebilecekler.

Bu mini marketin içerisinde ayrıca Starbuck’ta bulunan bireysel çalışma alanları, elektrik prizleri ve USB portları ile genişletilmiş masaları olan bir salon bunuluyor. Starbucks kafelerinde ve Amazon Go mağazalarında satılan çeşitli ürün ve yiyecekleri de içinde barındırıyor. Starbucks ve Amazon, gelecek yıl bu tür iki alan daha açmayı planlıyor. Bunlardan biri Manhattan'ın kalbindeki New York Times binasında yer alacak.

Haftanın Web3 gelişmeleri artık YouTube'da!

Haftanın en önemli Web3 gelişmelerini meraklılarıyla buluşturan "Haftanın önemli Web3 gelişmeleri" artık YouTube'da!

Bunlar İlginizi Çekebilir