Starbucks, Uber Eats ile Birlikte Kahve Teslimatı Yapmaya Başlıyor

  • Starbucks, Uber Eats ile iş birliği yaparak altı büyük ABD şehrinde kahve, atıştırmalık ve çeşitli ürünlerinin teslimatını yapmaya başlıyor.
  • İnsanlar bu yeni hizmet kapsamında, Uber Eats uygulamasında, kahve dükkanı zincirinin menüsünde yer alan ürünlerin %95'ini sipariş edebilecekler.
  • Starbucks, vaat ettiği 30 dakikalık teslimat süresi içinde kahvenin sıcak kalması için yeni "paketleme çözümleri" bulduğunu belirtti.
  • Uber Eats, ABD'deki en hızlı büyüyen yemek dağıtım hizmetidir. 2018'in üçüncü çeyreğindeki toplam brüt rezervasyonların 2,1 milyar dolarlık kısmını tek başına üstlenen markanın yıllık büyüme oranı, %150'den daha fazla.
  • İlgili Yazı: Yeni Starbucks'ların %80'inde Arabaya Sipariş Hizmeti Var

Starbucks'ın dün yaptığı basın açıklamasına göre, kahve dükkanı zinciri, Starbucks Delivers isimli teslimat servisinin yaygınlaştırılması kapsamında, Uber Eats ile iş birliği yaparak altı büyük ABD şehrinde (San Francisco, Boston, Chicago, Los Angeles, New York ve Washington DC) kahve, atıştırmalık ve çeşitli ürünlerinin teslimatını yapmaya başlıyor. Hizmet dün itibarıyla San Francisco'da kullanıma sunuldu, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde de diğer şehirlerde müşterilerin beğenisine sunulması planlanıyor. Bununla birlikte Starbucks yaptığı açıklamada, Uber Eats kuryelerinin, ABD'deki mağazalarının dörtte birinden (yaklaşık olarak 3.500 mağazaya tekabül ediyor) Starbucks ürünlerini alabileceğini ifade etti.

https://pazarlamasyon.com/geri-donusturulmus-konteynerlerden-starbucks-magazasi/

Starbucks, insanların bu yeni hizmet kapsamında, Uber Eats uygulamasında, kendi menüsünde yer alan ürünlerin %95'ini sipariş edebileceklerini söyledi. Aynı zamanda şirket, vaat ettiği 30 dakikalık teslimat süresi içinde kahvenin sıcak kalması için yeni "paketleme çözümleri" bulduğunu da belirtti. Kahve dükkanı zincirinin yaptığı açıklamaya göre, her siparişten kahve, yemek ve kurye yolculuğu maliyetine ek olarak 2,49 dolarlık taban rezervasyon ücreti alınacak.

Kahve dükkanı zincirinin Starbucks Delivers hizmeti, geçen sonbaharda Miami'de test edildiğinde bir başarı sağladı ve bu başarı, bu hizmeti daha fazla şehirde sunma konusunda kahve dükkanı zincirini teşvik etti. Starbucks, yeni hizmetin bahar ayları itibarıyla yedi farklı ABD şehrinde kullanılabileceğini ve ileriki bir tarihte Londra'da da kullanıma sunulacağını açıkladı.

Business Insider'ın aktardığı bilgiye göre, Uber Eats, ABD'deki en hızlı büyüyen yemek dağıtım hizmetidir ve sektöre hemen hemen endüstri lideri Grubhub kadar yeni harcama getirmiştir. Uber Eats'in McDonald's ile olan ortaklığı, hizmeti ileriye götürmeye yardımcı oldu. Şirket, bu minvalde Starbucks ortaklığının da benzer bir etki yaratmasını umut ediyor. 2018 yılının üçüncü çeyreğinde, Uber Eats toplam brüt rezervasyonların 2,1 milyar dolarlık kısmını tek başına üstlendi ve marka, yıllık olarak %150'den fazla bir büyüme oranına sahip.

Kariyer
Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen Bilginer'e göre en iyi "metaverse" kampanyaları

Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen, en iyi metaverse kampanyalarını seçti.

Bunlar İlginizi Çekebilir