Starbucks Siparişlerinin Yaklaşık 4'te Biri Mobilden Verildi

Starbucks dün açıkladığı bir bilgiyle, yılın son çeyreğinde ABD'deki Starbucks mağazalarındaki tüm işlemlerin neredeyse dörtte birinin mobil üzerinden gerçekleştirildiğini duyurdu. Özellikle pandemi dolayısıyla, vatandaşların fazla kuyrukta beklememek ve insan içinde çok durmamak amacıyla Starbucks uygulamasından sipariş verme oranı hızla arttı.

https://pazarlamasyon.com/starbucks-sadece-al-gotur-hizmeti-sunan-ilk-magazasini-acti/

Starbucks, 2015 yılında şirketin mevcut ödeme sistemlerinin yanı sıra Starbucks App aracılığıyla, önceden sipariş vermeye olanak tanıyan mobil sipariş ve ödeme sistemini tanıtmıştı. Görünüşe göre 2015 yılında Starbucks'ın başlattığı bu sistem, pandemi başlangıcından beri bir hayli popüler hale geldi. Şirketin paylaştığı verilere göre bu özellik 2020 yılına kadar zaman içinde yavaş bir şekilde artarak büyürken, bu sene ciddi bir artış gerçekleşti. Geçen senenin son çeyreğinde %16 olan online sipariş verme oranı 2020 Ekim itibarıyla %24'e çıkmış durumda.

Starbucks’ın bu özelliği o kadar popüler oldu ki, genel amaçlı kullanılan mobil ödeme sistemlerini bile geride bıraktı. eMarketer tarafından 2018'de yapılan bir araştırma, ABD'de 23 milyon kişi, en az altı ayda bir kez Starbucks mobil üzerinden ödeme yaptığını gösterdi.

Son olarak mobil ödeme sistemlerindeki bu büyümenin corona virüsle bağlantılı olduğu biliniyor. Pandemi sırasında fiziksel mağazalar sınırlı bir şekilde açık ya da komple kapalı olduğundan bu özellikler şirketin hayatta kalması için hayati önem taşıyor.

Kariyer
Burger King'den 911'i aramayı bıraktıracak reklam kampanyası

Ünlü fast-food zinciri Burger King, müşterilerinin geri bildirimlerine önem verdiğini göstermek için hazırladığı reklam kampanyasında müşterilerinin 911 konuşmalarının ses kayıtlarını kullandı.

Bunlar İlginizi Çekebilir