Starbucks, Dünya Günü Kapsamında Yeniden Kullanılabilir Bardaklarla Servis Vermeye Başladı

Dünya çapındaki diğer birçok kahve markası gibi Starbucks da, koronavirüs pandemisi ilk başladığında müşterilerin fincanlarına izin vermeyi veya yeniden kullanılabilir bardaklarla servis vermeyi bırakmıştı. Ancak salgın hafifledikçe Starbucks, bu çevre dostu formülü yeniden denemek istiyordu. Aradığı fırsat ayağına geldi ve Starbucks 22 Nisan Dünya Günü kapsamında kısa bir süreliğine bu uygulamasını yeniden hayata geçirmeye karar verdi.

Yeni ‘Borrow A Cup’  kampanyasına göre, 12 Nisan'dan 31 Mayıs'a kadar, Starbucks'ın Seattle'daki beş mağazası, müşterilerin içeceklerini 1 dolar depozito karşılığında yeniden kullanılabilir bir kapta sipariş etmelerine olanak tanıyacak.

https://pazarlamasyon.com/starbucks-japonya-yeniden-kullanilabilir-pipetleri-piyasaya-suruyor/

Müşteriler daha sonra kupalarını katılımcı mağazaların kiosklarında veya Ridwell adlı bir evde servis aracılığıyla iade ederek 1 dolarlık  geri ödemelerini alabilecek ve Starbucks'ın sadakat ödülleri programı aracılığıyla 10 ödül puanı kazanabilecekler.

Bu bardaklar tekrar kullanılabilir olduğundan, bir sonraki kullanıcı için profesyonelce temizlenecek ve sterilize edilecek. USA Today'e göre Starbucks, ödünç alınan her bardağın 30'a kadar tek kullanımlık bardağın yerini alacağını söyledi. Bu yeni girişim, şirketin geri dönüştürülebilir atıklarını 2030 yılına kadar % 50 azaltma planlarının bir parçası.

https://pazarlamasyon.com/starbucks-baristalarinin-isimleri-yanlis-yazmalarini-tiye-aldi/

Eğer ‘Borrow A Cup’ denemesi başarılı olursa, daha fazla ülke ve mağazaya ile genişletilecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir