Kahve zinciri Starbucks bu yıl 50 yaşına giriyor. 1971 yılında Seattle’ın Pike Place Market semtinde küçük bir dükkanda başlayan hikâyede Starbucks, yıldönümü şerefine geleceğe yönelik planlarından bahsettiği "Possible is Just the Beginning"adlı kampanya ile kutluyor.

Marka reklam filminde, “Hepimizin paylaştığı gezegen için daha iyi bir gelecek yaratmak” için müşterileri ve ortaklarıyla birlikte çalışarak “Starbucks’ın gelecek 50 yılını sabırsızlıkla beklediğini” söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qjm6MLqsAx0

Starbucks Baş Pazarlama Yöneticisi Brady Brewer, zincir pandemiden çıkarken insan etkileşimine vurgu yapıyor. Kısa bir süre önce, pandeminin derinliklerinde Starbucks, düşen satışlar ve kahve içenlerin Covid-19 öncesi rutinlerine bir daha dönüp dönmeyeceğine dair artan endişe nedeniyle belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kaldı. Şimdi, 2019 sonuçlarının çok üzerinde bir toparlanma ile, kahve zinciri, tüketiciler Starbucks koşuları sırasında insani bağlantı aradığı için her zamankinden daha alakalı olduğunu keşfetti.

Brady Brewer, Adweek'in haberine göre, "İnsanların her gün elde ettikleri, dünyada var olduklarını kanıtlayan ve günlerine anlam katan bu küçük insan etkileşimleri zamanla azaldı, ancak pandemi sırasında sosyal izolasyon ve sosyal mesafe ile gerçekten hızlandı. Ve böylece misyonu insan bağlantısı kavramı üzerine inşa edilmiş ve insan ruhunu besleyen bir şirket olarak - can damarı kahve olan, insanları yüzyıllardır doğal olarak bir araya getiren bir şirket olarak - yıldızlar hizalanmış gibiydi." İfadelerine yer verdi.

Brewer, aslında Starbucks'ın pandemi sırasında müşterilerinin evlerinin dışında yaptığı tek insan temasının kafelerinden birine gitmek olduğunu duyduğunu belirtti. “Bin farklı düzeyde pandemi olduğu kadar zor ve zorlu olsa da, bir marka olarak neredeyse bu inanılmaz andı, ona bakıp 'Starbucks bunun için inşa edildi, bu tür bir an' diyebiliyoruz. "dedi.

Starbucks'ın konumlarından birinde gözlemleyebileceğiniz türden insan etkileşimleri 60 saniyelik bir reklamda gösterilmektedir. Brewer, "İster küçük bir sohbet, ister çalışan insanlar, ister aile, ister arkadaşlar ya da bir yabancıyla tanışın, kahvenin bu doğal birleştirici güce sahip olduğu evrensel bir gerçektir" dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=yz6o31J-eUk

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir