Square Enix, Oasys ortaklığıyla blockchain dünyasına giriyor

Final Fantasy serisinden tanıdığımız Square Enix, blockchain şirketi Oasys ile ortaklık kurdu.

Son dönemde oldukça popüler olan ve aldığı yatırımlarla her geçen gün büyüyen ekosistemiyle GameFi, oyun şirketlerinin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Özellikle son zamanlarda piyasaya sürülen blockchain tabanlı oyunlar aracılığıyla sektördeki gelişmeyi açıkça görebiliyoruz. Ne var ki, blockchain tabanlı oyunların tarihi pek eskiye dayanmadığından, oyuncular tarafından önyargıyla karşılanabiliyor. Final Fantasy serisinden tanıdığımız Japon oyun geliştiricisi Square Enix, blockchain şirketi Oasys ile kurduğu ortaklık ile blockchain oyunlarına olan önyargıları kırmayı amaçlıyor.

Blockchain tabanlı oyunlar geliştirilecek

İki şirketin blockchain tabanlı oyunlar oluşturmak amacıyla bir araya gelmesinin ardından Square Enix CEO'su Yosuke Matsuda, web3 oyunları ile dünya çapındaki oyuncuların oyun deneyimlerini çeşitlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor. Şirketler arasında kurulan birlikteliğin ardından Oasys Başkanı Daiki Moriyama, "Square Enix gibi saygın ve iddialı bir oyun şirketiyle ortak olmak, blok zinciri oyunlarını kitlelere ulaştırmak için ortak kampanyamızı hızlandırmamıza yardımcı oluyor" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir