Spotify'dan Kadınlara Özel EQUAL Müzik Programı

Daha önce duyurduğu gibi Spotify, Mart ayında Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere yepyeni global müzik programı EQUAL’ı hayata geçirmişti. Audio dünyasının önde gelen platformlarından biri konumunda olan Spotify bu lansmanın hemen ardından, EQUAL Müzik Programı ile müzik sektöründe kadın eşitliğini güçlendirmek üzere global taahhüdünü bir adım öteye taşıyor.

https://pazarlamasyon.com/spotify-yeni-uluslararasi-kampanyasiyla-dunya-kadinlar-gununu-kutladi/

Spotify’ın başarılı programlarındaki birikimini uyumlu bir deneyime uyarlayarak ve genişleterek, müzik sektöründe yer alan kadın içerik oluşturucuları tek bir marka altında destekleyen bu global program, müzik dünyasında cinsiyet eşitliğini güçlendirmek üzere tasarlandı. Listelerde yer alan 5 sanatçıdan yalnızca 1’i kadın. Bu durum, aslında kadınların Spotify’ın başarısının ve genel olarak müzik sektörünün ne derece ayrılmaz bir parçası oldukları gerçeği ile tam bir tezat oluşturuyor. Spotify, bu eşitsizliklerin üstesinden gelme sorumluluğunu ciddiye alıyor ve tüm kadın içerik oluşturucuların çalışmalarını öne çıkarmanın ilk adımının, kadınlara fırsat yaratmak üzere kritik kaynakları onlarla buluşturmak olduğuna inanıyor.

EQUAL Müzik Programı kapsamında Türkiye çalma listesinin kapağında yer alan ve ayrıca EQUAL global çalma listesinde de yer alan Melike Şahin konuyla ilgili olarak, “Spotify’ın EQUAL Müzik Programı kapsamında oluşturduğu global çalma listesinde, dünyanın dört bir yanından kadın müzisyenlerin şarkıları yer alıyor. Ben de “Uykumun Boynunu Bükme” adlı şarkımla bu çalma listesinde bulunmanın haklı gururunu yaşıyorum.”  dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir