Spotify, Video Podcast Özelliğini Test Etmeye Başlıyor

The Verge'ün yayımladığı habere göre, Spotify şu sıralar video podcast özelliğini test etmeye hazırlanıyor. Şirkete yakın bir kaynağa göre, Spotify, iki YouTube yıldızı Zane Hijazi ve Heath Hussar ile anlaştı ve anlaşma kapsamında bu iki isim, platforma üç video podcast bölümü yükleyecek. Belirtilene göre, şovun kitlesinin sadece yarısı video görüntülerini görecek. Kaynak, bu özelliğin yakın gelecekte diğer podcast'lere de geleceğini söyledi.

Spotify, video podcast'leri test ettiğini henüz onaylamamış olsa da, bu çok da uzak bir ihtimal değil gibi görünüyor. Zira şirket, halihazırda albüm resminin döngüsel videolarını gösteriyor ve kısa bir süre önce video şovları olan The Ringer'ı satın aldı. Bununla birlikte müzik ve podcast yayın platformu, geçtiğimiz yıllarda bazı video şovlar yayımlamış, ancak 2017 yılında bu stratejisinden vazgeçmişti.

The Verge'ün belirttiğine göre, yapılacak olan testte, dinleyiciler bir bölümün videoya sahip olup olmadığını bölümü açtıktan sonra öğrenecekler. Eğer podcast videoluysa, görüntü ekranın altında görünecek.

Söz konusu test, Spotify'ın önümüzdeki dönemde sadece sesli içerikler paylaşmayacağına işaret ediyor. Ancak platformun, video içerikler yayımlayan platformlardan ayrılması için video podcast'lere bir yenilik getirmesi gerektiği de bir gerçek. Aksi takdirde, bunların normal video içeriklerden bir farkı kalmaz. İlerleyen günlerde platformun bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir