Spotify Premium Üyeleri 150 Milyonu Aştı

Spotify, dün yayınladığı son kazanç raporuna göre şu anda 155 milyon premium aboneye  ve aylık 345 milyon aktif kullanıcıya sahip. 2019'dan bu yana %24 ve %27 şirket geçen çeyrekte 144 milyon aboneye ve 320 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı.

Ancak Wall Street Journal'in haberine göre Spotify'ın kullanıcı başına ortalama geliri bir yıl öncesine göre  %8 düşüşle 4,26 euroya düştü.Bunun nedeni ise, yeni aboneleri cezbetmek için kullanılan indirimli planlamalar ve Rusya,Hindistan gibi pazarlarda uyguladığı düşük fiyatlar. Gelirindeki düşüşe ve rağmen Spotify'ın, reklam gelirinin %3 arttırdığı açıklandı. Habere göre Spotify'ın büyümeye ve yatırım yapmaya devam ederken kar açıklaması nadir bir durum.

https://pazarlamasyon.com/spotify-podcast-abonelikleri-uzerinde-calisiyor/

Spotify ayrıca geleneksel hizmetinin dışında da yatırımlar yapmaya devam ediyor. Kısa süre önce ünlüler tarafından seslendirilen  sesli kitaplara geçen Spotify, podcastlere de büyük yatırım yapıyor. Şirket son çeyrekte Prince Harry ve Meghan Markle ve Ava Duvernay gibi kişilerle podcast projelerine başladığını duyurmuştu.

Şu anda Spotify'da 2,2 milyondan fazla podcast bulunuyor ve podcast tüketimi bir yıl öncesine göre neredeyse %100 arttı. Hatta Spotify, çeyrek boyunca kullanıcılarının yüzde 25'inin podcast içeriğiyle etkileşime girdiğini açıkladı.

https://pazarlamasyon.com/spotify-duygularimiza-gore-sarkilar-onerecek/

Spotify'ın özellikle podcast'lere yatırım yapması; kullanıcının uygulamayı kullanım oranını ve katılımını arttıracağını bununla beraber de müzik lisanslamaya olan bağımlılığını azaltacağı için büyüme yolunda büyük bir fırsat oluşturuyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir