Sosyal Ticarette Yeni Dönem: T-ticaret Girişimleri

Teknoloji geliştikçe ticaretin önüne çeşitli harfler konulmaya başlandı. E-ticaret, S-ticaret, F-ticaret derken alfabede ticaret kelimesinin önünde kullanılmayan kelime bulmak zorlaştı. Tam da bu noktada yeni bir  girişim ile karşılaştık ve Pazarlamasyon'da yer vermeye karar verdik. Girişimin adı ise CLDmkt.

Başlıktanda anlaşılacağı gibi girişimin altyapısını oluşturan site Twitter. Sunduğu algoritma ile Twitter üzerinden alışveriş yapmayı kolaylaştıran bir girişim olan CLDmkt'te şu ana kadar yaklaşık 15.000 ürün satışa sunulmuş. Sabibinden.com gibi pazar yeri kategorisinde olan bu site, alıcı ile satıcıyı buluşturmasının yanı sıra, Twitter üzerinde konumlandığından dolayı yüksek bir viral etki de sağlıyor.

Sitede ilan oluşturmak veya bulmak ise çok kolay. Aradığınız veya satmak istediğiniz ürünlere ait özellikleri seçiyorsunuz ve sizin için otomatik bir tweet oluşturuluyor. Bu tweet sayesinde alıcılarınıza veya satıcılarınıza kolaylıkla ulaşabilmek mümkün.

 

''Shopping in 140 characters or less.'' Sloganı ile yayına giren site, küresel çapta başarılı olacak mı bilinmez ama alışveriş alışkanlıklarımızın köklü bir değişime uğradığının önemli bir kanıtı olacağa benziyor.

 
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir