Sosyal Medya Kullanımınızı Kolaylaştıracak Klavye Kısayolları [İnfografik]

Sosyal medya şüphesiz hayatın vazgeçilmez bir unsuru. Dünyada son yılların en büyük trendi haline gelen sosyal medya, şüphesiz Türk kullanıcılar içinde önemli bir yere sahip. Facebook'ta 32 milyon kayıtlı kullanıcı rakamıyla dünya sıralamasında 6. sırada bulunan Türkiye, Facebook penetrasyonunda ise yüzde 42'lik bir orana sahip. Twitter'da ise tam 10 milyon kayıtlı kullanıcı bulunurken, Türk kullanıcılar tarafından günlük ortalama  8 milyon tweet atılıyor.

Rakamlar büyük. ComScore'un birkaç ay önce yayınladığı rapora göre ise Türk kullanıcılarını sosyal medya üzerinde harcadıkları süreye göre dünyada 5. sırada bulunuyor. Türkiye 8.6 saat ile 5.2 saat olan dünya ortalamasının bir hayli üzerinde. Rakamlarında gösterdiği gibi millet olarak sosyal medyayı sevdiğimiz ve vakit harcadığımız  aşikar.

Sosyal medya üzerinde harcayacağınız zamanı daha verimli kılmak birkaç klavye kısayoluyla mümkün. Birazdan infografik halinde yayınlayacağımız tüm bu kısayollar bilgisayarınızın kullanmış olduğu işletim sistemine ve kullandığınız taracıya göre farklılık gösterse de, temelde aynı işlevi görüyor. Öncelikle Social Bakers'ın Facebook için hazırlamış olduğu Facebook klavye kısayollarına bakalım:

fb3

fb2

Gelelim Twitter kısayollarına. Twitter'ın hızlı tüketime Facebook'tan daha yatkın olması, klavye kısayolları Facebook'tan ziyade Twitter üzerinde daha büyük getiriye sahip olacaktır. İşte My Clever Agency'nin Twitter için hazırlamış olduğu klavye kısayolları infografiği :

83dd81aa815ce4e64fef4cd9c54a2d5b

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir