Sony, McDonald's temalı PS5 kontrol cihazlarının çıkışını engelledi

Sony, McDonald's temasıyla hazırladığı PlayStation 5 DualSense yüzünden McDonald's ile anlaşmazlığa düştü.

McDonald's Avustralya'nın 50. yıl dönümü kutlamalarında Twitch yayın haftasının bir parçası olarak Sony, 50 adet McDonald's temasıyla hazırlanan PlayStation 5 DualSense tasarlamıştı. PS5 kontrol cihazları; beyaz, kırmızı ve sarı renklerinin yer aldığı hamburger ve patates kızartması tasarımları ile buluşturulmuştu ve Twitch yayın haftasına özel olarak piyasaya sunulması bekleniyordu. Ancak McDonald's Avustralya, bu tasarımın McDonald's'ın oyun şirketine geçici olarak sunmayı değil, kalıcı olması gerektiğini söyleyen bir açıklamada bulundu. Bunun üzerine Sony, piyasaya sürmeye hazırladığı kontrol cihazlarının üretimini durdurdu.

https://twitter.com/IGN/status/1422263687268679696

Press Start'ta yer alan habere göre açıklamada: "Sony PlayStation, önerilen Stream Week etkinliğiyle ilgili tanıtım malzemelerinde denetleyicisinin kullanılmasına izin vermedi. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. McDonald's yayın haftası ertelendi ve Sony PlayStation kontrol cihazları çekilişe dahil edilmeyecek."

McDonald's Twitter üzerinden sitemde bulunan bir kullanıcıya ise 50. yıl için piyasaya sunulacak çok şeylerinin olduğunu belirten bir tweet ile yanıt verdi.

https://twitter.com/maccas/status/1406144025128693760

Alınan bu karar sonrasında tasarlanan kontrol cihazlarına ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir