Sony'den 'Türkiye'den çekilecek' iddialarına cevap geldi

Sony, Türkiye pazarından çekileceği yönündeki iddialarına yönelik açıklama yaptı.

Geçtiğimiz gün, teknoloji severleri oldukça şaşırtan bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Sony, Türkiye pazarından çekilmeye hazırlanıyordu. Teknoloji ve oyun severleri endişelendiren bu iddiaya Sony tarafından cevap gecikmedi.

Sony'den açıklama geldi

Geçtiğimiz gün, teknoloji devi Sony, Türkiye pazarından çekileceğine yönelik bir iddiayla gündeme geldi. Özellikle oyunseverler tarafından endişeyle karşılanan iddianın merak konusu şuydu; PlayStation, Türkiye pazarında bulunmaya devam edecek mi?

sony-turkiye-acıklama

İlk iddialar Sony’nin Türkiye pazarından tamamen çekileceğine ve ürünlerinin Türkiye pazarında artık yer almayacağına yönelikti. Kısa sürede gündem olan iddiaya Sony, verdiği cevapla bir açıklama getirdi. Sony, Türkiye'den çekileceği iddialarına şu ifadelere cevap verdi; "Türkiye'den %100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. TV ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir."

Oyunseverler rahatlayabilir

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre iki ürün grubunda çıkış söz konusu. Diğer taraftan, müşteri hizmetleri çalışmaya devam edecek ve  Sony ürünlerinin ithalatçı garantisiyle satışlarına devam edilecek. Oyunseverleri başta oldukça endişelendiren PlayStation konusunda ise şimdilik korkulacak bir durum yok. PlayStation, Sony Eurasia İngiltere bölümü üzerinden yürütüldüğü için oyuncular açısından herhangi bir değişiklik olmayacak. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir