SonicWall'un hazırladığı kripto dolandırıcılık raporu yayınlandı

Kripto para sektörü gelişmeye devam ederken bu alandaki dolandırıcılık vakalarının sayısı da artıyor.
Kripto paraların oldukça popüler bir hale gelmesiyle her geçen yün yeni gelişmelerle karşılaşır hale geldik. Büyük markaların yatırımları, devletlerin kripto paraları resmi para birimi olarak kabul etmeleri ve krito paraların potansiyeli derken diğer bir yandan olumsuz gelişmelerle de karşılaşabiliyoruz. Siber güvenlik şirketi SonicWall tarafından yakın zaman önce yayınlanan rapora göre, finans sektöründeki kripto dolandırıcı vakalarının sayısı 2022’nin ilk yarısında yüzde 269 arttı.

Yayınlanan rapora göre 2022’nin ilk yarısında yüzde 269 artan finans sektöründeki kripto dolandırıcılığı, bilgisayar korsanlarının belirledikleri kişilerin bilgisayarlarına kripto para madenciliği yapan kötü niyetli bir yazılım yerleştirmeleriyle karşımıza çıkıyor. Özellikle, saldırıya hedef olan kişilerin bu istismardan habersiz olmalarının vaka sayısının artmasına katkıda bulunduğu belirtiliyor. 

SonicWall'un yayınladığı raporda, "Perakende sektörünü hedef alan kripto hırsızlığı bugüne kadar yüzde 63 artarken, finans sektörüne yönelik saldırılar yüzde 269 arttı" açıklamasında bulundu. Bununla birlikte kripto para doladırıcılığındaki artış fidye yazılımı saldırılarındaki düşüşe de bağlanıyor.
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir