Smirnoff, Yeni Reklamıyla Trump'ı Trolledi

Vodka markası Smirnoff, ABD’de yürüttüğü bir reklam kampanyasında, geçtiğimiz yılki ABD başkanlık seçimleri sırasında Donald Trump’ın kampanya ortakları ile Rusya arasında gizli anlaşma yapıldığı iddiaları üzerinden Beyaz Saray’ı iğnelemek için Rusya ile olan bağından söz ediyor.

Reklamda “Amerika’da Üretildi” ifadesi öne çıkarılırken devamında “Ama Rusya ile olan bağımız hakkında yeminli olarak konuşmaktan mutluluk duyardık.” şeklinde bir cümle yer alıyor. Dünyanın en büyük alkollü içki üreticilerinden biri olan İngiltere merkezli Diageo’nun sahibi olduğu Smirnoff, kökeninin izini 19. Yüzyıl Rusya’sına kadar sürdü. Bununla bağlantılı olarak reklamda Moskova Mule adında bir kokteyle  yer verildi.

Reklamın nerede yayımlandığını ve kampanyanın ne kadar süreceğini söylemekten kaçınan Diageo şirketinden bir temsilci, bu reklamla ilgili olarak şunları söyledi:

“Smirnoff, 80 yıldan uzun bir süredir Amerika’da üretildi. Amerikan yapımı ürünlere yönelik son dönemdeki ilgi, bu olgu ve markanın Rusya'daki köklerini sağlamlaştırmak için mükemmel bir fırsat yarattı.”

Smirnoff, Donald Trump’a gönderme içeren ve dolayısıyla güncel bir meseleye değinen bu reklam kampanyasıyla isabetli bir hamle yapmış gibi görünüyor. Şirketin cesur sayılabilecek bu reklam kampansıyla ses getirerek amacına ulaştığını söyleyebiliriz.

Bu arada, dün sizlerle Cannes Lions 2017'de ödül almaya en yakın 10 reklamı paylaşmıştık. Bu haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir