Siri ile artık arabalar park edilebilecek

Amerika Birleşik Devletleri Marka ve Patent Ofisi tarafından yayınlan yeni bir teknoloji patentine göre Apple Car kullanıcıları, direksiyona ihtiyaç duymadan arabalarını Siri ile yönlendirebilecekler.

Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden olan Apple'ın uzun zamandır üstünde elektrikli otonom araç projesi Apple Car, geçtiğimiz günlerde şirketin, bünyesine eski Ford mühendisini dahil etmesiyle tekrardan gündeme geldi. 'Project Titan' olarak da adlandırılan ve oldukça ilgi çeken proje, Apple'ın ilk elektrikli otonom arabası olma özelliğini taşıyor. 

Siri-ile-arabanizi-park-edebileceksiniz-1

Uzun süredir insanlarda merak uyandıran ve hayata geçip geçmeyeceği tartışılan projenin geçtiğimiz günlerde konsept tasarımı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise projeye dair merakları iki katına çıkaracak Amerika Birleşik Devletleri Marka ve Patent Ofisi tarafından yayınlan yeni bir teknoloji patenti ortaya çıktı. Buna göre Apple Car kullanıcıları arabalarını direksiyona ihtiyaç duymadan Siri ile yönlendirebilecekler. 

Siri-ile-arabanizi-park-edebileceksiniz-2

Otonom Otomobiller için Varış Noktalarında Sinyal Kullanımı Rehberi" adlı patent başvurusuna göre Apple Car kulanıcıları, otonom sürüş ile varış noktalarına gittiklerinde arabalarını Siri ile kontrol edilebilecekler. Arabaları park etmede zorluk yaşayan şoförler için birebir olan bu patent sayesinde Siri, sizin yorulmanıza gerek kalmadan, "oraya park et" gibi sesli komutunuzla arabanızı park edebilecek. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir