Sıradanlığın Dışına Çıkmayı Başarmış 12 Reklam Kampanyası

Sıkıcı ve klişe reklamlar tüketiciler tarafından oldukça itici bulunuyor. Ancak işini tutkuyla yapan ve oyunda bir adım ileri gitmek isteyen insanlar yaratıcı fikirlerle potansiyel müşterileri yakalayabiliyor. Sınırları aşmaktan korkmayan bu yaratıcı reklamlardan bazılarını derledik:

Bir kuaför dükkanı basit bir saç kesiminin insanı ne kadar mutlu edebileceğini sosyal medyada viral olan komik bir fotoğrafla anlatmış.

Reklamlar bazen ailenizle olan problemlerinizi çözmeye yardımcı olabilir: Eğer ailenizi beğenmiyorsanız Sims'te yeni bir tane yaratabilirsiniz.

Bir Japon filminin afişi gazetenin iki tarafına da basılmış, afişin tamamı ancak ışığın altında görülebiliyor.

Bu tatlı reklam insanları hayvan sahiplenmeye teşvik ediyor.

Gym Box adlı spor salonunun bu reklamı spor severler için motivasyon olabilir. "Hayatın berbat./Fit ol./Hayat artık berbat değil."

Samsung'tan telefonunuzu şarj eden reklam panosu:

Horizon Zero Dawn adlı video oyununun reklam afişinde Edinburgh Kalesi'ni görüyoruz. Gerçek Edinburgh Kalesi'nin hemen yanında.

Yerel işletmeleri tercih etmek için bir neden daha: "Yerel alışveriş yapın. Çünkü Amazon çocuklarınızın spor takımına sponsor olmayacak."

Bir market, popüler dizi Game of Thrones'un "Winter is Coming" sloganıyla gazeteye reklam vermiş: "Kış geliyor. Hazır mısınız?"

Pantene, şampuan ve saç kreminin birlikte satılması için yüreklere dokunan bir kampanya hazırlamış. Bu sevimlileri hangi kalpsiz ayırabilir? "Oh! Oh! Eşim de gelebilir mi?"/"Martha, beni bırakma!"

IT filminin reklamı: "Sandığınızdan daha yakın. #IT7Eylül'deSinemalarda" Umarız bu palyaço kanalizasyondan fırlamaz.

Dracula dizisinin bu afişini tüm ihtişamıyla görebilmek için geceyi beklemeniz gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=xfmNJj-ZOJg
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir