Siacoin’in ana şirketi Skynet Labs kapanıyor! Şimdi ne olacak?

Siacoin’in ana şirketi olan Skynet Labs, fon bulamadığı gerekçesiyle kapatılacağını açıkladı. Peki, şirket çalışmalarına nasıl devam edecek?

Siacoin’in ana şirketi olan Skynet Labs, üzücü bir gelişmeyle karşımıza çıkıyor. Boston merkezli blockchain şirketi, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir blog yazısında fon bulamadığı gerekçesiyle kapatılacağını açıkladı. Şirket, 2014 yılından bu yana yedi ayrı fon turunda 9,6 milyon dolarlık fon toplamıştı. Yaşanan son gelişme ise, şirketin son fon toplama turunu tamamlayamadığı yönünde. CEO David Vorick, şirketin beklediği fonu bulamamasının ardından blog yazısında, "Skynet Labs'in bağış toplama turunu tamamlayamadığını ve kapanacağını üzülerek duyuruyoruz" dedi.

Vorick: "Skynet bir platform olarak çalışmayı sürdürecek"

Şirket CEO’su David Vorick, şirketle bağlantılı olan merkeziyetsiz depolama ve uygulama barındırma platformu Skynet’in aktif olmaya devam edeceğini belirterek "Neyse ki Skynet bir platform olarak çalışmayı sürdürecek. Tüm kullanıcı dosyaları çevrimiçi kalacak ve altyapının önemli bölümleri aktif olarak gelişmeye devam edecek" açıklamasında bulundu. David Vorick, yaşanan bu gelişmenin ardından oldukça değerli gördüğü geliştirici ekibinin dağılma zorunda olmasından derin üzüntü duyduğunu belirtti. Vorick ayrıca, yakın zaman önce paylaştığı bir tweet'te, "İstediğimiz sonuç değil, Skynet için de yolun sonu değil" dedi.

skynet-1

Skynet Labs, yaşanan olumsuz gelişmenin ardından çalışan sayısını yarı yarıya azalttı ve önümüzdeki ay çalışan sayısını daha da azaltacağını bildirdi. Vorick, "Skynet başardıklarının çoğunu, Skynet Labs ekip üyelerinin çabalarına ve katkılarına borçludur." ifadelerini kullandı.

Kariyer
İstanbulkart Mobil tüm İstanbul ulaşımını dijitale taşıdı

İstanbulkart’ı ve İstanbulkart Mobil’i BELBİM AŞ Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ceyda Ünal ile konuştuk.

Bunlar İlginizi Çekebilir