Shell, 100 yıllık yolculuğunu kutluyor

Türkiye’deki 100 yıllık yolculuğunu “Yüzyılın Yolculuğu” adını taşıyan etkileyici reklam kampanyası ile kutlayan Shell, bu yılki iletişim faaliyetlerinde de geleceğe dair güçlü taahhütlerini vurguladı. Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Özkan Özyavuz, ‘Hep İleride’ vizyonuyla bu önemli yıldönümünü ‘değer’ odaklı bir iletişimle tüm Türkiye ile birlikte kutladıklarını belirtiyor.

Enerji sektörünün öncü markalarından Shell, Türkiye’de kuruluşunun 100. yılını unutulmaz bir iletişim kampanyası ile kutluyor. Geçmişten günümüze Türkiye’nin enerji ihtiyacına katkı sağlayan Shell, 100. yıl dönümünü “Yüzyılın Yolculuğu” adını taşıyan etkileyici reklam kampanyası ve dikkat çeken iletişim faaliyetleriyle, “Varış Noktamız Hep İleride” diyerek taçlandırıyor.

Shell’in “Yüzyılın Yolculuğu” adını taşıyan reklam filminde, Shell’in Türkiye’ye enerji katan çalışmaları ve hayata geçirdiği ilklerden örnekler, Cumhuriyet tarihinden önemli anlarla birlikte izleyiciler ile paylaşılıyor. Bu özel yapımda Türkiye’nin ilk havacılık yakıtı, Shell Eco-Marathon yarışı, ilk Engelsiz Hizmet Alanı, sektörün ilk kadın istihdam programı “Shell’de Kadın Enerjisi”, “Yüzyılın Yakıtı” Shell V-Power ve Türkiye’nin elektrikli otomobili TOGG’un şarj çözümleri sunan Trugo şirketi ile yapılan stratejik işbirliği gibi pek çok önemli an, Engin Akyürek’in samimi anlatımı ile ekranlara yansıyor. Özyavuz, “Bu kampanya, Shell’in sadece bir enerji firması olmadığını, aynı zamanda Türkiye’nin ilerleme- sine ve toplumsal gelişimine katkı sağlayan bir çözüm ortağı ve yol arkadaşı olduğunu gösteriyor” dedi.

Shell, “Varış Noktamız Hep İleride” mesajı ile markanın Türkiye’ye sunduğu değeri, geleceğe ve yeniliğe dönük yapısını da vurguuyor. Bu mesaj başlığında birleşen “Yüzyılın Sayısı” kampanyası ile Türkiye Basketbol Süper Ligi Ana Sponsorluğu, sadece basketbolu değil, aynı zamanda eğitimi destekleyen anlamlı bir projeye dönüşüyor. Öte yandan, “Yüzyılın Yakıtı” temasıyla tanıtılan Shell V-Power da araç sahiplerine yüksek performanslı bir sürüş deneyimi sunuyor.

Shell ile atılan her basket geleceğe umut oluyor
Shell’in sosyal sorumluluk projeleri ve enerji sektöründeki yenilikleri ile dolu 100 yılı, markanın geleceğe dönük taahhütlerini de yansıtıyor. Shell Türkiye, bu özel yılda basketbolun gücünü kullanarak gençlerin geleceğine umut oluyor.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olan Shell, 2023-2024 sezonunda atılan her basketin 10 katını,Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanmasıyla sporun ve eğitimin bir araya geldiği anlamlı bir projeye imza atıyor. Özyavuz, bu projenin önemini şu sözlerle vurguluyor: “Sporun toplumumuzun gelişmesinde ne kadar büyük bir rol oynadığını biliyoruz. Bu nedenle basketbolun gücünü kullanarak gençlerin geleceğine katkı sağlamak istedik. Gençlerimizin eğitim ihtiyaçlarına basketbolun ilhamı ve coşkusuyla yanıt veriyor, onların yanlarında yer alıyoruz. Atılan her bas- ket geleceğimiz için umut oluyor.”

Shell’den 100’üncü yılına özel yeni Shell V-Power
Shell Türkiye’deki 100. Yılını, şirketin 100 yıllık deneyimiyle geliştirilen Yeni ve Gelişmiş Shell V-Power Kurşunsuz ile taçlandırıyor. “Yüzyılın Yakıtı” olarak tanıtılan Yeni Shell V-Power Kurşunsuz’un kullanıldığı araçlarda, emme supapları ve yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesinin ve korunmasının yanı sıra motorun yeni gibi çalışmasını ve yüksek performans göstermesini sağlıyor. Temizlik ve motor performansında meydana gelen iyileşmeler, endüstri standardı ve Shell’e özel testler sonucunda elde ediliyor. Gerçek etki ve faydalar; aracın türüne, yaşına durumuna ve sürüş tarzına göre değişkenlik gösteriyor.

Özyavuz, bu yenilik hakkında şunları söylüyor: “Shell olarak, geleceğin yakıtlarını bugünden tasarlıyoruz. Yeni nesil sürdürülebilir yakıt ve enerji kaynaklarına yatırım yaparken bir yandan da bu geçiş sürecinde motorin ve benzin ile çalışan araçlar için AR-GE ve inovasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüzyılın Yakıtı temasıyla iletişime taşıdığımız bu ürün, çok daha yüksek bir performans ve verimlilikle Türkiye’ye en yeniyi ve en iyiyi sunma tutkumuzun bir yansıması.” Shell V-Power, Scuderia Ferrari, BMW M serisi gibi dünyanın önde gelen otomotiv markaları tarafından güvenilen ve önerilen tek performans yakıtı olmayı da sürdürüyor.

“Cumhuriyet’in 100. yıldönümünü ‘değer’ odaklı bir iletişimle tüm Türkiye ile birlikte kutluyoruz. Shell olarak, Türkiye’nin geleceğine enerji katma misyonuyla ilerliyoruz ve bu doğrultuda her alanda gelişim için sorumluluk alıyoruz. Cumhuriyetimizle yaşıt bir marka olarak, bu eş kutlama, Türkiye’deki 100. faaliyet yıldönümümüze ayrı bir gurur ve coşku katıyor. Bu vesilesiyle, bu yılki iletişim faaliyetlerimizde köklü mirasımızı, ülkemize ve sektörümüze kazandırdığımız ilklerimizi ve geleceğe dair güçlü taahhütlerimizi vurgulamak istedik. ‘Varış Noktamız Hep İleride’ mesajımızla, Türkiye’nin ilerleme yolculuğunu Shell’in etkin faaliyetleriyle kutluyoruz.”

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir