Seyahatte Yanında Kimse Oturmasın İsteyenler İçin: Yan Koltuğa Fiyat Teklifi Verebileceğiniz Hava Yolu

Yan koltukta hiç tanımadığınız birisiyle seyahat etme fikri bazen sinir bozucu olabilir. Neler olabileceğine dair senaryolara aslında hepimiz aşinayızdır. "Nerelisin?" ile başlayan soru bombardımanı, hakkınızda en ince detayları öğrenene kadar durmayabilir. Ya da uyuyakalan koltuk komşunuzun başı yavaşça omzunuza düşebilir, horlama seslerinden rahatsız olabilirsiniz. Hepimizin bunlara benzer, yaşadığı en az bir anısı vardır. Peki, aslında tüm bunların sonunu getirecek bir uygulama varsa?

Etihad Havayolları, ekonomi sınıfında seyahat etmekten memnun, ancak kendine daha geniş bir oturma alanı isteyen (temel olarak yanında başka bir yolcunun oturmasını istemeyen) yolcular için tasarladığı yolcu programı ile koltuğunuzun yanında bulunan 1, 2 ya da 3 koltuk için fiyat teklifi vermenize olanak sağlıyor. Böylelikle 3 koltuk için fiyat teklifi vererek koltuğunuzun yanında yer alan tüm koltuklara sahip olabiliyor, 1 ya da 2 koltuk ile de kendinize bir parça daha ekstra alan sağlayabiliyorsunuz.

Hava yolu şirketi tarafından “Neighbour-Free Seat” ismi verilen konsepte, küçük çocuğu olan ve bu nedenle daha geniş bir oturma alanına ihtiyacı olan yolcular, iş amaçlı seyahat ederken hem çalışıp hem de rahatlamak isteyenler ve uçuş esnasında rahatsız olan bacakları için ekstra alan isteyen yolcuların konforu düşünülmüş.

Kendi koltuğunuzu satın aldıktan sonra istediğiniz sayıda koltuk için fiyat teklifi verebiliyorsunuz, fiyat aralığı koltuğun satılabileceği en düşük ve en yüksek fiyatlar arasında olabiliyor. Eğer kazanırsanız uçuşunuzdan 32 saat önce hava yolu şirketinden bir bildirim alıyorsunuz. Vereceğiniz fiyat teklifi maddi olanaklarınız çerçevesinde, yanınıza birisinin oturmasını ne kadar istemediğiniz ile alakalı.

Aslında istenilen daha geniş bacak uzatma alanı, rahat bir koltuk ve ilave olanaklar ise yolcu bu konsept için ödediğinden daha uygun bir seçeneği business class koltuklar arasında da rahatlıkla bulabilir. Yakın zamanda bu seçeneğin yolcular arasında ne kadar popüler olduğunu göreceğiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir