Samsung'un Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü'nün Görüntüleri İnternete Sızdı

Bildiğiniz üzere son yıllarda Apple, Microsoft, Huawei ve Facebook gibi pek çok teknoloji devi artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışıyordu. Bu konudaki son adım ise Samsung'dan geldi. WalkingCat’in sızdırdığı habere göre Samsung 2017’den beri artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışıyor.

Henüz kesin ve resmi bir şey yok, ancak yakın zamanda WalkingCat'in sızdırdığı video, Samsung'un Glasses Lite ve bir sonraki giyilebilir AR vizyonu hakkındaki planlarının öğrenilmesini sağladı. Eğlence ve iş için kullanılabilecek arttırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanılan bir çift akıllı gözlüğü gösteren video, birçok tüketiciye fayda sağlayabilecek giyilebilir cihaz hakkında bizlere ipucu sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=IztnKZ3B8uw

Videoya göre sadece Samsung Glasses Lite kullanılarak video, dizi veya film izlenebilecek. Görüntülü çağrı yapılabilecek ve bu sayede iş ortamı her yere taşınabilecek. Gözlük, bilgisayar monitörü görevi görecek ve mobil oyunlar her yerde oynanabilecek. Hatta drone gibi araçlar uzaktan kontrol edilebilip gözlemlenebilecek.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisine sahip akıllı gözlük, ayrıca entegre kontrol fikrini de beraberinde getiriyor. Tıpkı Samsung Galaxy Watch gibi gözlük de telefon, bilgisayar, saat gibi araçlarla birlikte çalışacak ve entegrasyonu sağlayarak bir bütünün bir parçası olcak.

Son olarak gözlük sıradan bir güneş gözlüğü olarak kullanılabilecek. Arttırılmış gerçeklik ekranları kullanıcı istediğinde gizlenecek ve camlar otomatik olarak gölgelenecek.

 

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir