Samsung'tan 200 bin kez katlanabilen yeni nesil OLED ekran

Samsung, yeni akıllı telefonlarda ve diğer cihazlarda kullanılacak yeni nesil esnek OLED ekranlarını tanıttı.

https://pazarlamasyon.com/samsung-katlanabilir-galaxy-z-fold3-ve-galaxy-z-flip3-akilli-telefonlarini-tanitti/

Samsung, tam 200 bin kez katlanabilen yeni nesil OLED ekran geliştirdiğini duyurdu. Samsung Display'in Flex OLED ekranları katlanabilir, yuvarlanabilir ve aynı zamanda kaydırılabilir olarak tanıtıma sunuldu. Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip serisinin ardından piyasaya yeniden katlanabilir bir amiral gemisi ile gelmeyi planlayan Samsung, bu kez OLED ekranının katlanabilirlik ömrünü artırarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Tasarlanan OLED ekranın, 100 kere katlanıp açıldığı yoğun günlük kullanımlarla birlikte bile yaklaşık 5 yıllık ömüre sahip olacağı belirtiliyor. UTG olarak da adlandırılan sert ve aynı zamanda esnek bir yapıya sahip olan saç teli inceliğindeki bu cam, katlanma ömrünü uzatırken cihazı dış etmenlerden de koruyor. Yeni nesil katlanabilir OLED ekran, 1.4 mm katlama yarıçapına sahip ve bu sayede hem katlanma esnasındaki baskının azaltılması sağlanıyor hem de yapım maliyeti düşürülmüş oluyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir