Samsung İtibarını Kurtarmak İçin Uçakta Telefon Hediye Etti

Samsung geçtiğimiz yıl yaşanan Galaxy Note 7 krizi ile büyük bir itibar kaybına uğramıştı. Telefonların ısınma sorunu, patlamalara yol açması gibi nedenler kullanıcıları da büyük tehlikeye sokuyordu. Bu gibi sorunların çok daha büyük felaketlere yol açacağı uçaklarda da Galaxy Note 7 için özel önlemler alınmıştı.

Uçaklarda uçuşlardan önce yapılan güvenlik uyarılarında özellikle Galaxy Note 7'lerin kapatılması ya da kabin görevlilerine teslim edilmesi isteniyordu. Bu durum ise marka için yaşanan en büyük itibar kaybı olarak kayıtlara geçti.

Samsung bu durumu unutturmak için ise İspanya'da bir havayolu şirketi ile anlaşarak uçaktaki yolculara Galaxy Note 8 telefonlarından hediye etti. Samsung bu dağıtımı yaparken; “Bir yıl önce telefonlarınızı kapatmanızı istemiştik ancak şimdi biz sizlere sunuyoruz” şeklinde bir mesaj ile yolculara telefonlarına tekrar güvenmeleri mesajını aktarmaya çalıştı.

Uçakta telefonlar dağıtılırken çekilen bir videoda havayolu şirketinin Twitter hesabından paylaşıldı.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir