Samsung'dan ArtToken ile ortaklık: TV'lere NFT desteği geliyor!

ArtToken, Samsung Electronics ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Samsung akıllı TV'lere NFT desteği geliyor.

Yakın zaman önce Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, TV'lerine NFT'desteğini getireceği bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Dijital sanat platformu ArtToken perşembe günü yaptığı açıklamada, Samsung'un akıllı televizyonlarında değiştirilemez token sanat içeriği sağlamak için Samsung Electronics ile ortaklık kurduğunu açıkladı. 

Samsung TV'lerden NFT satın alınabilecek!

İlk olarak ocak ayındaki CES fuarında yeni TV’lerine NFT işlevselliğini entegre etme planlarından bahseden şirket, kullanıcıların akıllı televizyonları aracılığıyla evlerinden NFT sanat eserlerini satın alabilmelerini, depolayabilmelerini ve görüntüleyebilmelerini sağlayacak. Şirket, ArtToken'in NFT platformunun bir akıllı TV uygulaması aracılığıyla Samsung'un akıllı merkezine bağlanacağını söyledi.

samsung-nft-2

Bir Samsung yetkilisi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bir TV’nin teknolojik üstünlüğünü basitçe göstermenin en iyi yolu, doğal manzaraları veya sanat eserlerini gerçekçi bir şekilde dijital olarak ifade etmektir" dedi ve ekledi, “Pahalı premium TV’leri pazarlamanın en etkili yolu olarak sanat eserlerine birinci sınıf bir görüntü eklemeyi düşündüğümüz için NFT sanat platformunu dahil etmeye karar verdik."

ArtToken CEO’su Hong Ji-sook ise, "Samsung’un genişletilmiş Smart Things platformuna dayalı olarak geliştirilen ArtToken’in yeni NFT TV uygulaması, tüketicilerin kişiselleştirilmiş bir çoklu cihaz deneyimi olarak TV kullanımını genişletirken NFT’lerin keyfini yeni ve daha açık bir şekilde çıkarmasını sağlayan yenilikçi bir çözüm." ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir