Salvador Dalí eserleri NFT oluyor

Klasik sanat eserlerini modern çağın koleksiyoncularına tanıtma amacıyla hizmet veren Artscapy, Dalí Universe işbirliği ile Salvador Dalí'nin eserlerinden özel bir NFT serisi hazırladı.

Dünyanın en ünlü sürrealist sanatçılarından biri olan Salvador Dalí'yi, yaptığı eserlerle gelenekleri yıkması ve kendi yeni sanatsal dilini oluşturmasıyla tanırız. Çağdaş sanat koleksiyonu platformu Artscapy, Dalí Universe işbirliği ile Salvador Dalí'nin eserlerinin özel bir NFT serisini duyurdu. İşbirliği ile birlikte,Dans of Time III, Lady Godiva ve Nobility of Time dahil Dalí'nin sekiz ikonik heykelinin özgün, sınırlı sayıda dijital versiyonu tasarlandı. Tabii ünlü sanatçının en çok bilinen eserlerinden biri olan "Belleğin Azmi" tablosu da koleksiyonun içinde yer alıyor.

Seride yer alan NFT sanat eserlerinin her birinin 9 bin 999 adet olacağı ve 30 dolardan satılacağı belirtiliyor. Satışlardan elde edilen gelirin Dalí Universe'ye ve sürrealist ustanın mirasını koruma çalışmalarında kullanılması planlanıyor. Dünyada en büyük Dalí sanat eserleri koleksiyonlarından birini yöneten Dalí Universe, bu girişimiyle modern çağın yeni koleksiyonculara ulaşmayı amaçlıyor. 

salvador-dali-eserleri-nft-oluyor

Dalí Universe Başkanı Beniamino Levi, “Son 70 yıldır Dalí'nin eserlerini tutkuyla toplayıp küratörlüğünü yaptıktan sonra, Dali'nin çalışmalarının dijital alanda yeni bir hayata başladığını görmek ve bu tarihi anın bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum” diyor.

salvador-dali-eserleri-nft-oluyor

Artscapy'nin üst düzey yöneticileri ise, "Dalí'nin sanatsal mirasının korunmasını destekleyeceğiz ve gerçekten ikonik bazı sanat eserlerini yeni bir formata getirerek, ilk resmi, sınırlı sayıda dijital sanat NFT koleksiyonunu yaratarak Dalí meraklılarına değer katacağız." ifadelerini kullandı. İlgililer tüm NFT'leri, Artscapy tarafından oluşturulan Dalí Universe NFT platformundan ve Artscapy'nin kendi NFT pazarından satın alabiliyor. Alıcıların, kripto para birimi kullanarak işlem yapmalarına gerek kalmadan NFT'leri kredi kartlarıyla satın alabildiğini belirtelim. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir