Salgın, Moda Sektöründe İkinci El Pazarının Büyümesini Hızlandırabilir

Salgının önümüzdeki dönemde, pek çok sektördeki gidişatın değişmesine neden olacağı aşikar gibi görünüyor. Bu durum moda sektörü için de geçerli. Öyle ki, salgın nedeniyle ikinci el moda pazarının büyümesinin hızlanabileceği iddia ediliyor. Bu iddia, Chanel ve Hermes gibi lüks markalarının ikinci el çantalarını ve aksesuarlarını satan Rebag adlı şirketin kurucusuna ait.

Adweek'in yaptığı habere göre, şirketin kurucusu ve CEO'su olan Charles Gorra, salgının ikinci el pazarına geçişi hızlandıracağını iddia ediyor. Çünkü kendisinin belirttiğine göre, şu anda tüketiciler, hem kendi aksesuarlarını satarak para kazanmaya çalışıyorlar hem de fiyatları çok daha ucuz olduğu için ikinci el ürünleri satın almayı tercih ediyorlar.

https://pazarlamasyon.com/salgin-restoran-deneyimini-kalici-olarak-degistirebilir/

Rebag’in büyümesi, moda sektöründe ikinci el piyasanın gücünün bir kanıtıdır. Gorra, salgın sırasında Paskalya'nın olduğu hafta şirketin rekor miktarda satış gerçekleştirdiğini ifade etti. Ayrıca her ne kadar şirket bu zamana dek ikinci el pazarına odaklansa da, lüks markaların sahip olduğu aşırı stok nedeniyle sıfır ürünler satma konusunu da değerlendiriyor. Bu konuda Gorra, ilerleyen dönemde sıfır ve ikinci el pazarının birleşmesinin hızlanacağını dile getirdi.

Bu arada Rebag tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir yatırım turunda 15 milyon dolarlık bir yatırım topladı ve bununla birlikte şirketin bugüne kadar elde ettiği toplam sermaye 68 milyon dolara yükseldi.

Bununla birlikte şirketin en son yatırım turunun bir parçası olarak lüks aksesuar pazarı için bir fiyatlandırma aracı olan Clair gibi gelişen ve piyasaya sürülecek teknolojilere daha fazla yöneleceği belirtiliyor. Geçen yılın sonlarında kullanıma sunulan Clair, herhangi bir tasarımcı çantasının değerini dakikalar içinde hesaplıyor. Bu, şirket için müşterileri çekmenin ve onlara ödedikleri fiyat konusunda daha fazla güven vermenin bir yoludur.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir