Saat&Saat'ten "Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Projesi”

Saat&Saat kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği "Akıllı Saatler Öğrenci Gelişimi KSS Projesi" ile yarının büyüklerine zaman yönetimi ve beden saati konularında eğitim verecek.

Saat&Saat, orta öğretim çağındaki çocukların hem biyolojik saatlerini hem de sosyal saatlerini iyi ve verimli kullanmaları konusunda farkındalık yaratmak hedefiyle hayata geçirdiği Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ni, düzenlediği online toplantıyla tanıttı.

Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Betül Ulukol da zaman yönetimi ve bedensel saat konularında önemli bilgiler aktardı.

İstanbul Spor ve Gençlik İl Müdürlüğü’nündesteklediği Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, yarının büyüklerine bugünden zamanı iyi ve verimli kullanmayı öğretmeyi hedefliyor. Proje kapsamında İstanbul’da 10 ilçe ve 10 okulda, orta öğretim çağındaki bin 500 öğrenciye bedensel ve sosyal saatlerini iyi ve verimli kullanımlarına yönelik eğitimler verilecek. Eğitimler Kartal, Maltepe, Üsküdar, Bahçelievler, Bakırköy, Beylikdüzü, Fatih, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultanbeyli ilçelerindeki İstanbul Spor ve Gençlik İl Müdürlüğü tarafından seçilen okullarda gerçekleştirilecek. Ayrıca başarı sağlayan ancak maddi yetersizlikler yüzünden spor hayatına devam edemeyen öğrencilere de burs desteği sağlanacak.

Zaman konusunda çalışan bir şirket olarak zamanın daha iyi kullanılması adına çocukluktan başlayacak bir farkındalık çalışması için yola çıktıklarını söyleyen Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zamanı yönetmekte zorlanıyoruz. Bunu çocuklarımıza da yansıtıyoruz. Biz de yarının büyüklerine bugünden zamanın tükenen bir kaynak olduğunu ve bu kaynağı bilinçli bir şekilde tüketirlerse ne gibi değerler yaratabileceklerini bilimsel bir yaklaşımla anlatmak istedik. Akıllı zaman yönetimini biyolojik saatle bir araya getirerek çocukluktan başlayan bir farkındalık çalışması oluşturmak istedik.”

Proje kapsamında zaman yönetimi eğitimlerinin İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu ve biyolojik saat eğitimlerinin ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Betül Ulukol’un desteğiyle hazırlandığını söyleyen Suner, proje kapsamında atletizm, yüzme, boks, halter, güreş gibi öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği spor dallarından seçilecek başarılı sporcu çocuklara eğitim ve spor desteğinin verileceğinin de altını çizdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir