Rusya'dan Facebook ve Instagram'a yasak

Rusya, Facebook'u ve Instagram'ı yasaklamak için harekete geçti.

Birçok markanın Rusya'daki faaliyetlerini durdurmasının ardından Instagram ve Facebook gibi bazı sosyal erişim araçları da ülkedeki kullanıcılara bazı kısıtlamalar getirmişti. Rusya ise mahkeme kararıyla "aşırılıkçı" bulunması gerekçesiyle Meta bünyesindeki Facebook ve Instagram'a yasak getirdi.

Reuters'ta yer alan habere göre, Moskova'nın Tverskoi Bölge Mahkemesi'nde görev yürüten savcılar tarafından açılan dava onaylandı ve şirketin ülke içindeki faaliyetlerini derhal durdurdu. Meta bünyesinde bulunan bir diğer uygulama olan WhatsApp'a ise iletişim amacıyla kullanıldığı için henüz bir yasaklama getirilmedi. 

Yetkililerin ülkedeki bilgi alanını tam olarak kontrol etmeye çalıştıkları için böyle bir karar aldıkları ve kullanıcıların daha ​​fazla sansüre hazırlanmaları gerektiğini söyleniyor. Aynı zamanda bu yasaklamayla birlikte aynı ülkedeki son büyük batılı platform olan YouTube'a da son uyarıların yapıldığı belirtildi.

Kariyer
Burger King'den 911'i aramayı bıraktıracak reklam kampanyası

Ünlü fast-food zinciri Burger King, müşterilerinin geri bildirimlerine önem verdiğini göstermek için hazırladığı reklam kampanyasında müşterilerinin 911 konuşmalarının ses kayıtlarını kullandı.

Bunlar İlginizi Çekebilir