Rusya'dan Facebook ve Instagram'a yasak

Rusya, Facebook'u ve Instagram'ı yasaklamak için harekete geçti.

Birçok markanın Rusya'daki faaliyetlerini durdurmasının ardından Instagram ve Facebook gibi bazı sosyal erişim araçları da ülkedeki kullanıcılara bazı kısıtlamalar getirmişti. Rusya ise mahkeme kararıyla "aşırılıkçı" bulunması gerekçesiyle Meta bünyesindeki Facebook ve Instagram'a yasak getirdi.

Reuters'ta yer alan habere göre, Moskova'nın Tverskoi Bölge Mahkemesi'nde görev yürüten savcılar tarafından açılan dava onaylandı ve şirketin ülke içindeki faaliyetlerini derhal durdurdu. Meta bünyesinde bulunan bir diğer uygulama olan WhatsApp'a ise iletişim amacıyla kullanıldığı için henüz bir yasaklama getirilmedi. 

Yetkililerin ülkedeki bilgi alanını tam olarak kontrol etmeye çalıştıkları için böyle bir karar aldıkları ve kullanıcıların daha ​​fazla sansüre hazırlanmaları gerektiğini söyleniyor. Aynı zamanda bu yasaklamayla birlikte aynı ülkedeki son büyük batılı platform olan YouTube'a da son uyarıların yapıldığı belirtildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir