Rötarlı Uçuşların Yarattığı Eziyete Son Veren Hizmet: Havalimanı Oteli

Özellikle uzun mesafelerde uçakla seyahat etmek, diğer seyahat türlerine göre seyahat süresinin çok daha kısa olması nedeniyle yolculara büyük bir kolaylık sağlıyor. Ancak bu büyük avantajına rağmen, uçak seyahatlerinin önemli bir dezavantajı da var: Rötarlı uçuşlar. Uçuşlarda yaşanan gecikmeler bazen o kadar uzuyor ki, uçakla seyahat etmek tam bir eziyete dönüşüyor. Özellikle ülkemizde birçok insanın bu konudan muzdarip olduğu bir gerçek.

Japonya'da bulunan bir otel zinciri, bir süredir bu soruna bir çözüm getirmek amacıyla çok güzel bir hizmet veriyor. 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Nine Hours, konuklarının ihtiyaçlarına göre 1 ila 9 saat arasında bir süre boyunca kalacak yer temin eden bir otel zinciri. Ancak Nine Hours, konuklarına dinlenmeleri için oda yerine küçük kapsüller temin ediyor.

Business Insider'ın yaptığı habere göre, Japonya'nın çeşitli bölgelerinde ve şehirlerinde şubeleri bulunan Nine Hours'un bir şubesi de Narita Uluslararası Havalimanı'nın içerisinde yer alıyor. Bu sayede uçuşlarında rötar yaşanan yolcular, bu süre zarfında havalimanın içerisinde çaresiz bir şekilde uçuşlarını beklemek yerine bir kapsül kiralayarak birkaç saat boyunca dinlenebiliyorlar.

Bunların yanı sıra her bir Nine Hours oteli, oldukça sade bir tasarıma sahip. Oteldeki resepsiyon masası, duvarlar, yerler ve kilitli dolapların hepsi beyaz renkte. Ayrıca havalimanındaki yabancı uyruklu yolcular düşünülerek otelde yönlendirme amacıyla herhangi bir yazıya verilmemiş. Bunun yerine yerde bulunan yönlendirme işaretleri, konukların istedikleri yere ulaşmalarına yardımcı oluyor. Otelde bulunan kapsüller, konukların hareket edebilecekleri ve oturabilecek kadar geniş. Ayrıca kitap okumak isteyen konuklar için kapsülün içerisinde ışıklandırma da bulunuyor.

Konuklar, 44 dolar karşılığında bir kapsül ve pijamanın yanı sıra, banyo ve bekleme salonuna da erişim hakkı elde ediyorlar. Üstelik isteyen konuklara sadece 7 dolar karşılığında duş alma imkanı da sunuluyor. Bu kapsüller saat başı ücret karşılığında da kiralanabiliyorlar. Bu durumda ilk saat 9 dolar olarak ücretlendiriyor ve daha sonraki her bir saat içinse 3 dolar ücret alınıyor. Ayrıca ekstra ücret karşılığında bu konaklamaya yemek de dahil edilebiliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir