Rexona'nın Fiziksel Engeli Olan Kişileri Düşünerek Tasarladığı Yeni Deodorantı

Fiziksel engelliler veya görme engelliler için yaşam, bize ne kadar ayrıcalıklı olduğumuzu hatırlatan bir deneyimdir aslında. Bizim çokça hafife aldığımız günlük eylemlerimiz onlar için birer mücadeledir. Kişisel hijyenimiz için duş almak, yüzümüzü yıkamak, sabunlanmak, deodorant sürmek gibi günlük aktiviteler bizler için ne kadar basit gözükürse gözüksün başkaları için hiç de öyle değildir. Örneğin bir deodorantın kapağını açmak, tutmak ve tek elle kullanmak fiziksel engeli olan bireyler için bir başka sorundur.

İşte tam da bu yüzden bizim Rexona olarak bildiğimiz, Unilever'in sahibi olduğu Amerika ve Kanada'da Degree adıyla satılan deodorant markası, dünyanın ilk fiziksel engelliler için de kolayca kullanılabilecek, uyarlanabilir deodorantını yarattı. Kolay uygulanabilirlik açısından manyetik kapaklı şekilde tasarlanan deodorant ayrıca uygulama için de daha iyi bir tutuşa sahip.

https://www.youtube.com/watch?v=GMW0GybUKyw

Görme engelli insanlar ve üst bedeni engelli kişiler için özel olarak tasarlanan deodorant başlığı, deodorant çubuğunu ortaya çıkarmak için aşağıya çekilirken asılabilir bir kancaya sahip. Aplikatör, tek bir kaydırmayla uygulamayı kolaylaştırmak için normal deodorant çubuğundan daha büyük. Ayrıca deodorantı görme engelli dostu hale getirmek için kabartmalı braille alfabesi ile tasarlanan deodorantın raflarda bulunması da kolaylaştırıldı.

Degree Inclusive ismini taşıyan deodorantın tasarımında büyük rol oynayan yaratıcı ajans Wunderman Thompson ile iş birliği yapan Unilever, deodorantı mümkün olan en iyi tasarıma getirmek için engelli topluluğundan insanlarla yakın ilişkiler kurmaya devam ederek bu kapsayıcı deodorant prototipini geliştirmeyi ve geniş pazarlara yaymayı planlıyor.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir