Resimleri sohbet botuna dönüştüren yapay zekâ uygulaması

Tokyo merkezli teknoloji firması EmbodyMe, yeni uygulaması Xpression Chat ile resimleri ve ChatGPT'yi bir araya getirerek animasyonlu sohbet botuna dönüştürüyor.

Tokyo merkezli teknoloji firması EmbodyMe, yeni uygulaması Xpression Chat, resimleri ve ChatGPT'yi bir araya getirerek kullanıcıların, bireylerin veya karakterlerin resimleri ile diyaloglar kurmalarına olanak sağlıyor.

Uygulama, yüklenen resimleri konuşan bir avatar haline getiriyor ve bu avatar, farklı dillerde 50 farklı erkek ve kadın seçeneği dahil olmak üzere insana benzer bir sesle gerçek bir konuşma simüle ediyor. Ancak demo videosundan anlaşıldığı kadarıyla ses hâlâ biraz robotik geliyor. Uygulama, birçok noktada kullanıcıları şaşırtacak derecede kolaylık sağlarken ünlülerin resimlerini veya başka kişilerin resimlerini izinsiz olarak kullanılması sesbiyle gizlilik konusunda da endişelere yol açıyor.

EmbodyMe ise uygulamayı, insanlardan ziyade işletmelere kolaylık sağlamak için geliştirdiğini söylüyor. Şirket, Xpression Chat'i  havalimanı, alışveriş merkezlerindeki tabelalarda bulunan veya bir web sitesinde bilgi için konuşabileceğiniz bir avatar olarak kullanmak içinYazılım Geliştirme Kiti olarak sağlamayı amaçlıyor. 

 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir